Základy

Investown otevírá realitní trh všem, bez nutnosti mít na účtu miliony. Podílet se na úvěrování nemovitostí jde skrz web a do 5 minut. Stačí si vybrat konkrétní byt, investovat již od 500 Kč a můžete začít vydělávat.
Investown je český projekt, který je vyvíjen řadou odborníků jak ze světa IT tak ze světa realit a bankovnictví. Jeden z hlavních investorů projektu je například Seed Starter České spořitelny.
Poté co se rozhodnete investovat do některého z bytů, tak vám každý měsíc na Investown účet přijde poměrná část zisku. Čím více investujete, tím větší část získáte.
Zisky se pohybují od 3 % p.a. do 6 % p.a., záleží na investici, kterou si vyberete. Průměrné zhodnocení se pohybuje kolem 4,2 % p.a.

Nemovitosti

Investown financuje byty s velkým potenciálem. Díky pokročilému algoritmu jsme schopni na realitním trhnu identifikovat takové byty, které mají dlouhodobě vysoký a stabilní výnos.
Byty přidané do aplikace jsou po rekonstrukci a se zabydleným nájemcem.

Průběh investice

Po registraci musíme ověřit vaši identitu. Po ověření si můžete poslat peníze na váš Investown účet. Po připsání peněz na účet si stačí vybrat investici a zvolit, kolik chcete investovat, to je vše. Investice se vám přidá do vašeho portfolia a začínáte vydělávat.
Investici můžete kdykoliv nabídnout k prodeji a hned jak se nám uvolní finance, tak ji od vás koupíme za poplatek 0,9 %. Prodej většinou trvá do 24 hodin.
Stačí jít do sekce Můj účet a zadat pokyn k výběru. Peníze vám budou zaslány zpět na váš bankovní účet. Počítejte s penězi do 3 dnů od zadání pokynu.
Nejmenší částka, kterou lze investovat, je 500 Kč a nejvyšší částka je 300 000 Kč.
Peníze se automaticky každý měsíc pošlou na váš Investown účet. Odtamtud si je buď můžete poslat na váš bankovní účet nebo je znovu investovat a rozšířit si tak svoje portfolio.

Ostatní

Ano, pokud jsou rezidenty EU. Musí mít bankovní účet u české banky a vedený v českých korunách.
Ano.

Příjem z participací podléhá zdanění jako každý jiný příjem. Každý rok vám připravíme souhrn vašich výdajů a příjmů na Investown.

Příjmy z investic získané na platformě Investown jsou předmětem daně z příjmů jako ostatní příjmy podle § 10 zákona o daních z příjmů. Základem daně je rozdíl mezi příjmy (= výnos i vrácená investovaná částka při skončení investice) a výdaji (= vložená investovaná částka a případné poplatky) s tím, že výdaje, které v daném roce převyšují příjmy, lze uplatnit v dalších letech.


SVG

Nenašli jste odpověď?

Chceme odpovědět na všechny vaše dotazy. Spojte se s námi a my se vám ozveme co nejdříve.

Napište nám email
SVG

Rychlá odpověď

Chcete se nyní spojit s naším týmem a zeptat se ho v chatu?

Zahájit chat