Základy

Investown zpřístupňuje zisky z investic na realitním trhu všem, bez nutnosti mít na účtě miliony. Aplikaci jsme vytvořili, aby měl každý možnost si vytvoři pasivní příjem.

Investown je online platforma s investičními úvěry do nemovitostí. Stačí si vybrat z nabízených nemovitostí a investovat online už 500 Kč.
Investown je český projekt, který je vyvíjen řadou odborníků jak ze světa IT tak ze světa realit a bankovnictví. Jeden z hlavních investorů projektu je například Seed Starter České spořitelny.
Poté co se rozhodnete investovat, tak vám každý měsíc na Investown účet přijde poměrná část zisku. Čím více investujete, tím větší část získáte.
Zisky se pohybují od 4 % p.a. do 6 % p.a., záleží na investici, kterou si vyberete. Průměrné zhodnocení se pohybuje kolem 4,3 % p.a.
Každé investování s sebou přináší určitá rizika. Zásadní výhoda Investown je, že každý investiční úvěr je zajištěný konkrétní nemovitostí, podle vašeho výběru. Doporučujeme i tak vaše investice diverzifikovat a seznámit se s možnými riziky investování. Více se o rizicích dozvíte v Obecných podmínkách o participacích na úvěrech.

Nemovitosti

Investown financuje byty s velkým potenciálem. Díky pokročilému algoritmu jsme schopni na realitním trhnu identifikovat takové byty, které mají dlouhodobě vysoký a stabilní výnos.
Byty přidané do aplikace jsou většinou po rekonstrukci a se zabydleným nájemcem.
Investown nemovitosti po uplynutí délky investice neprodává, ale vytvoří pro vás nové investiční kolo, do kterého můžete opět vstoupit. Chceme vám poskytovat dlouhodobý příjem, který se díky rostoucím nájmům bude neustále zvyšovat.

Průběh investice

Po registraci si můžete poslat peníze na váš Investown účet. Peníze musí být odeslány z bankovního účtu vedeného na vaše jméno a s vaším variabilním symbolem, který získáte po vytvoření vaše Investown účtu. Po připsání peněz na účet si stačí vybrat investici a zvolit, kolik chcete investovat, to je vše. Investice se vám přidá do vašeho portfolia a začínáte vydělávat.
Investici můžete kdykoliv nabídnout k prodeji a hned jak se nám uvolní finance, tak ji od vás koupíme za poplatek 0,9 %. Prodej většinou trvá do 24 hodin.
Stačí jít do sekce Můj účet a zadat pokyn k výběru. Peníze vám budou zaslány zpět na váš bankovní účet. Počítejte s penězi do 3 dnů od zadání pokynu.
Nejmenší částka, kterou lze investovat, je 500 Kč a nejvyšší částka je 1 000 000 Kč.
Peníze se automaticky každý měsíc pošlou na váš Investown účet. Odtamtud si je buď můžete poslat na váš bankovní účet nebo je znovu investovat a rozšířit si tak svoje portfolio.

Ostatní

Ano, pokud jsou rezidenty EU. Musí mít bankovní účet u české banky a vedený v českých korunách.
Ano.

Příjem z participací podléhá zdanění jako každý jiný příjem. Každý rok vám připravíme souhrn vašich výdajů a příjmů na Investown.

Příjmy z investic získané na platformě Investown jsou předmětem daně z příjmů jako ostatní příjmy podle § 10 zákona o daních z příjmů. Základem daně je rozdíl mezi příjmy (= výnos i vrácená investovaná částka při skončení investice) a výdaji (= vložená investovaná částka a případné poplatky) s tím, že výdaje, které v daném roce převyšují příjmy, lze uplatnit v dalších letech.


SVG

Nenašli jste odpověď?

Chceme odpovědět na všechny vaše dotazy. Spojte se s námi a my se vám ozveme co nejdříve.

Napište nám email
SVG

Rychlá odpověď

Chcete se nyní spojit s naším týmem a zeptat se ho v chatu?

Zahájit chat