Základy

INVESTOWN otevírá realitní trh všem, bez nutnosti mít na účtu miliony. Investovat do bytů půjde skrz web do 5 minut. Stačí si vybrat konkrétní byt, investovat již od 500 Kč a můžete začít vydělávat.
INVESTOWN je český projekt, který je vyvíjen řadou odborníků jak ze světa IT tak ze světa realit a bankovnictví. Jeden z hlavních investorů projektu je například Seed Starter České spořitelny.
Poté co se rozhodnete investovat do některého z bytů, tak vám každý měsíc na INVESTOWN účet přijde poměrná část nájmu. Čím více investujete, tím větší část
nájmu získáte. Pokud nájemce nezaplatí nájem, tak vám peníze přijdou hned jak zaplatí.
Zisky z nájmů se pohybují od 3 % p.a. do 6 % p.a., záleží na bytu, který si vyberete. Průměrné zhodnocení se pohybuje kolem 4,2 % p.a.

Nemovitosti

INVESTOWN vykupuje byty s velkým potenciálem. Díky pokročilému algoritmu jsme schopni na realitním trhnu identifikovat takové byty, které mají dlouhodobě vysoký a stabilní výnos.
Byty přidané do aplikace jsou po rekonstrukci a se zabydleným nájemcem.

Průběh investice

Po registraci musíme ověřit vaši identitu. Po ověření si můžete poslat peníze na váš INVESTOWN účet. Po připsání peněz na účet si stačí vybrat byty a zvolit, kolik do ní chcete investovat, to je vše. Byty se vám přidá do vašeho portfolia a začínáte vydělávat.
Investici můžete kdykoliv nabídnout k prodeji a hned jak se nám uvolní finance, tak ji od vás koupíme za poplatek 0,9 %. Prodej většinou trvá do 24 hodin.
Stačí jít do sekce Můj účet a zadat pokyn k výběru. Peníze vám budou zaslány zpět na váš bankovní účet. Počítejte s penězi do 3 dnů od zadání pokynu.
Nejmenší částka, kterou lze investovat, je 500 Kč a nejvyšší částka je 300 000 Kč do jednoho bytu.
Peníze z nájmů se automaticky každý měsíc pošlou na váš INVESTOWN účet. Odtamtud si je buď můžete poslat na váš bankovní účet nebo je znovu investovat a rozšířit si tak svoje portfolio.

Ostatní

Ano, pokud jsou rezidenty EU. Musí mít bankovní účet u české banky a vedený v českých korunách.
Ano.

Příjem z participací podléhá zdanění jako každý jiný příjem. Každý rok vám připravíme souhrn vašich výdajů a příjmů na INVESTOWN.

Příjmy z investic získané na platformě Investown jsou předmětem daně z příjmů jako ostatní příjmy podle § 10 zákona o daních z příjmů. Základem daně je rozdíl mezi příjmy (= výnos i vrácená investovaná částka při skončení investice) a výdaji (= vložená investovaná částka a případné poplatky) s tím, že výdaje, které v daném roce převyšují příjmy, lze uplatnit v dalších letech.


SVG

Nenašli jste odpověď?

Chceme odpovědět na všechny vaše dotazy. Spojte se s námi a my se vám ozveme co nejdříve.

Napište nám email
SVG

Rychlá odpověď

Chcete se nyní spojit s naším týmem a zeptat se ho v chatu?

Zahájit chat