Jak probíhá analýza našich projektů

Bezpečnost našich investorů nikdy nepodceňujeme. Než nemovitost přidáme mezi nové investiční příležitosti, musí projít pečlivým výběrem a přísným schvalovacím procesem. Díky tomu máme 100% úspěšnost projektů a důvěru více než 80 000 investorů.

Spolumajitelem Investownu je

Ze stovek projektů měsíčně vybíráme jen ty, za které dáme ruku do ohně

Na schválení projektu u nás pracují opravdoví profesionálové s dlouholetými zkušenostmi z finančního a stavebního sektoru. Ze stovek projektů, které se nám každý měsíc dostanou na stůl, do aplikace vybíráme pouze ty nejbezpečnější.

Jak vypadá naše risk analýza v praxi?

1
Detailní podklady

Potřebujeme výkazy výnosů i ztrát, obchodní plán, daňová přiznání, listy vlastnictví, odhady hodnoty nebo například vizualizace. Jakmile něco nesedí, projekt nemůžeme přijmout a vracíme jej k doplnění. Veškeré údaje si ověřujeme prostřednictvím CRIBIS systému, nahlížíme do insolvenčních i exekučních rejstříků.

2
Projektová analýza

Kontrolujeme cenový odhad celého projektu a rozpočet stavby. To vše s cílem vědět, že za peníze investorů skutečně vznikne to, co je záměrem žadatele o investici. V případě, že nám odhady přijdou nadhodnocené, počítáme se sníženou cenou.

3
Finanční a právní analýza

Procházíme všechny klíčové finanční ukazatele společnosti. Zajímáme se o historii vlastníků projektů, zjišťujeme jejich úspěchy a neúspěchy. Vypracováváme a procházíme také veškerými právními procesy spojenými s investicí a zápisem zástavních práv.

Publikace příležitosti

Teprve až když projekt vyhodnotíme jako vhodný, přidáme ho na platformu. Realizaci záměru kontrolujeme také v jeho průběhu.

Spolumajitelem Investownu je fond největší banky v České republice

Spolupráce se Seed Starterem České spořitelny nám pomohla postavit základy risk analýzy na úrovni standardnu České spořitelny.

Bankovní úroveň zabezpečení s nadprůměrnými výnosy

Bezpečnost pro naše investory je u nás na prvním místě. Prohlédněte si 4 vrstvy zabezpečení u našich investic.

Zástavní právo na nemovitosti

Zástavní právo na nemovitost je u nás nutností. Zajištění je do 70 % LTV. To v praxi znamená, že na nemovitosti o hodnotě 10 milionů korun nepůjčíme víc než 7 milionů. Investoři jsou tak zajištění pro případ, že by cena nemovitostí poklesla.

Notářský zápis

Notářský zápis nám dává možnost k okamžitému vymáhání dluhu prostřednictvím exekuce. Nemusíme tak podávat žalobu k soudu a čekat na jeho rozhodnutí. Exekutor může rovnou nařídit prodej zastavené nemovitosti.

Zástavní právo k obchodnímu podílu

Můžeme prodat partnerův obchodní podíl v jeho společnosti. Taková společnost obvykle vlastní nemovitost, která je také v zástavě.

Ručení členů statutárního orgánu a dalších osob

Pohledávky můžeme vymáhat nejen po dlužníkovi samotném, ale i po osobách, které dlužníkovi poskytly své ručení. Tyto osoby pak ručí svým osobním majetkem.

Chcete se dozvědět víc? O tom, jak chráníme peníze našich investorů, máme článek na blogu.

Silné výsledky pro naše investory i přes pokles trhů

Naše miliardové realitní portfolio překonává aktiva jako zlato, dluhopisy nebo veřejně obchodovatelné akcie. I v současné ekonomické situaci je Investown stabilní a odolnou volbou pro vaše finance.

Jak jsme si vedli ve 4. kvartále 2023
Investown
+
10.07
%
Akcie
+7,5 %
Spořicí účet
(Průměrná úroková sazba)
+4 %

Dovolte Investownu pro vás pracovat

Žádné pravidelné poplatky, žádné zbytečné papírování.
Staráme se jen o váš nadstandardní výnos.