Začněte investovat
Stáhnout aplikaci

Často kladené otázky

K čemu Investown slouží? Odpovídáme na vaše nejčastější otázky spojené s tím, jak investovat skrze novou platformu.

Základy

Co je Investown?

Investown zpřístupňuje zisky z investic na realitním trhu všem bez nutnosti mít na účtě miliony. Aplikaci jsme vytvořili, aby měl každý možnost si vytvořit pasivní příjem.

Investown je online platforma s investičními úvěry do nemovitostí. Stačí si vybrat z nabízených nemovitostí a investovat online už 500 Kč.

Kdo na Investownu pracuje?

Investown je český projekt, který je vyvíjen řadou odborníků jak ze světa IT, tak ze světa realit a bankovnictví. Jeden z hlavních investorů projektu a zároveň spolumajitelů je například Seed Starter České spořitelny.

Co se stane po investici?

Po skončení investice obdržíte celou investovanou částku zpátky do Investown Peněženky, odkud můžete peníze buď vybrat na svůj bankovní účet, nebo je reinvestovat, a tím navýšit své zisky.

Jaké jsou zisky?

Zisky u nových projektů se pohybují až do 10 % p.a., záleží na investici, kterou si vyberete.

Jaká jsou rizika?

Hlavní riziko, které nesete, je, že nebude úvěrovaný splácet. V tomto případě budeme jeho závazky vymáhat. V nejhorším možném případě by se nemovitost prodala pod cenou a my bychom své investory vyplatili poměrnou částí, nicméně pokles cen nemovitostí nepředpokládáme.

Je investice jištěná?

Ano, investice je jištěná zástavou na nemovitost. V případě, kdy by nebyl úvěrovaný schopný splácet, přistoupili bychom k vymáhání. V nejhorším možném případě by se nemovitost prodala pod cenou a my bychom své investory vyplatili poměrnou částí, nicméně pokles cen nemovitostí nepředpokládáme.

Proč si potřebujete ověřit mou identitu?

Vaši identitu si na základě zákonem daných regulací ověřit musíme. Veškeré informace slouží pouze k ochraně našich investorů a zabránění praní špinavých peněz. Dokumenty jsou bezpečně uloženy a nadále nejsou využívány k jiným úkonům, než je ověření vaší identity.

Jak se liší nový způsob investování?

Ve starém modelu investování jste investovali do námi vlastněných nemovitostí a zisk byl připisován bez ohledu na to, zda je projekt profinancovaný celý. Abychom mohli přinést lepší úrokové sazby, přestoupili jsme na skupinové financování, které přináší i další výhody. S novými partnery se rozšiřuje i nabídka. Nyní jsme schopní nabízet rozmanitější projekty po celé ČR. V případě, že budete potřebovat vystoupit předčasně, můžete nabídnout svou část tisícovkám dalších uživatelů k odkupu. Nové nabídky na platformě budou mít v průměru kratší investiční období a lepší zisky.

Co je Tržiště?

Tržiště je místo, na kterém obchodují se svými investicemi naši investoři.

Nemovitosti

Jaké investice jsou k dispozici?

Ve starém modelu investování jste investovali do námi vlastněných nemovitostí a zisk byl připisován bez ohledu na to, zda je projekt profinancovaný celý. Abychom mohli přinést lepší úrokové sazby, přestoupili jsme na skupinové financování, které přináší i další výhody. S novými partnery se rozšiřuje i nabídka. Nyní jsme schopní nabízet rozmanitější nabídky po celé ČR.

Co se stane s nemovitostmi po ukončení investice?

Po skončení investice obdržíte celou investovanou částku zpátky do Investown peněženky, odkud můžete peníze buď vybrat na svůj bankovní účet, nebo je reinvestovat, a tím navýšit své zisky.

Průběh investice

Jak investovat?

Po registraci si můžete poslat peníze na váš Investown účet. Peníze musí být odeslány z bankovního účtu vedeného na vaše jméno a s vaším variabilním symbolem, který získáte po vytvoření vašeho Investown účtu. Po připsání peněz na účet si stačí vybrat investici a zvolit, kolik chcete investovat, to je vše. Investice se vám přidá do vašeho portfolia a začínáte vydělávat.

Mohu prodat svoji investici?

Svou investici můžete nabídnout k prodeji více než 60 000 uživatelů na Tržišti.

Jak můžu peníze vybrat?

Stačí jít do sekce Můj účet a zadat pokyn k výběru. Peníze vám budou zaslány zpět na váš bankovní účet. Počítejte s penězi do 3 dnů od zadání pokynu.

Jaká je minimální investice?

Nejmenší částka, kterou lze investovat, je 500 Kč a nejvyšší částka je 10 000 000 Kč.

Kdy a kam mi chodí zisky?

Peníze se automaticky každý měsíc pošlou na váš Investown účet. Odtamtud si je buď můžete poslat na váš bankovní účet, nebo je znovu investovat, a rozšířit si tak svoje portfolio.

Co se stane s investicí po ukončení investičního kola?

Po skončení investice obdržíte celou investovanou částku zpátky do Investown peněženky, odkud můžete peníze buď vybrat na svůj bankovní účet, nebo je reinvestovat.

Proč je u investice napsáno “Dostupných”?

Jedná se o částku, kterou nabízí jiný uživatel k prodeji. Do této investiční příležitosti se tedy dá investovat prostřednictvím odkupu podílu jiného investora.

Co znamená "Otevřené k investování"?

Projekt jsme přidali na platformu a můžete do něj investovat. Do dalšího stavu "Zpracování investic" se přepne automaticky po dosažení cílové částky.

Co znamená "Zpracování investic"?

Příležitost ve stádiu "Zpracování investic" byla investory plně proinvestována a v tento okamžik není možné dále investovat. Obvykle trvá pár dní a poté následuje stav "Vyplácení zisků".

Co znamená "Vyplácení zisků"?

Ve stádiu "Vyplácení zisků" začíná připisování zisků pro investory. Vždy 30 dnů od přepnutí do tohoto stádia se investorům připíše první zisk (úrok z investice). Zisky se poté investorům připisují pravidelně každý měsíc. Tento stav trvá po celou dobu délky projektu. Uživatelé zároveň mohou investice do projektu prodávat a nakupovat na Tržišti.

Co znamená "Dokončeno"?

Do stádia "Dokončeno" se projekt dostane po uplynutí délky investice. Investorům je vrácený jejich původní vklad. Projekt je poté uzavřený, negeneruje žádný zisk a jako uživatel s ním nemůžete nijak dále pracovat. Všechny nabídky na Tržišti jsou zrušeny.

Ostatní

Mohou investovat i cizinci?

Ano, pokud jsou rezidenty EU. Musí mít bankovní účet u české banky a vedený v českých korunách.

Poučení o riziku

Informace obsažené na internetových stránkách, ve veškerých reklamních a propagačních materiálech (zejména nikoliv však výlučně na bannerech, reklamních letácích, v textových reklamách, marketingových zprávách atp.) a v e-mailových zprávách jsou ze strany obchodní společnosti Investown Technologies s.r.o. (,,Společnost”) poskytovány široké veřejnosti bez přihlédnutí k finančních situaci, investičním požadavkům a individuálním potřebám či možnostem jednotlivých uživatelů. Společnost doporučuje všem svým investorům ještě před investováním finančních prostředků na platformě Investown individuální konzultaci s daňovými, finančními a právními poradci.

Společnost výslovně upozorňuje, že každá investice zahrnuje rizika, včetně rizika ztráty kapitálu, stejně tak je s investicí spojeno riziko kolísání hodnoty, a návratnost původně investovaných prostředků tak není zaručena. Společnost proto doporučuje všem svým uživatelům před investováním důsledně zvážit investiční cíle, rizika, náklady a veškeré další finanční aspekty spojené s rozhodnutím investovat finanční prostředky.

Společnost dále výslovně upozorňuje na to, že informace obsažené v materiálech Společnosti, jež odkazují na investiční ukazatele či výkonnost investice v minulosti, mají pouze indikativní charakter a nemohou v žádném případě sloužit jako indikátor nebo záruka budoucích výnosů, zhodnocení, výkonnosti či jiných parametrů investice a budoucích výsledků. Společnost ani její zástupci nebo zaměstnanci v žádném případě nenesou vůči investorům ani komukoli jinému odpovědnost za jakékoli rozhodnutí učiněné na základě informací na stránkách, v propagačních materiálech či jinde, ani za jakékoli následné, zvláštní nebo podobné škody, a to ani v případě, že byla na možnost vzniku takových škod upozorněna.

Nenašli jste odpověď?

Chceme odpovědět na všechny vaše dotazy. Spojte se s námi a my se vám ozveme co nejdříve.

Napište nám email
Rychlá odpověď

Chcete se nyní spojit s naším týmem a zeptat se ho v chatu?

Zahájit chat

Cesta k vašim finančním cílům začíná zde

Scan the QR code with your phone’s camera to download the app. Signing up is simple, you’ll be ready to go in less than 5 minutes.

Pro stažení aplikace Investown otevřete fotoaparát telefonu a naskenujte QR kód. Registrace je jednoduchá a zabere vám jen pár minut. Pak už se můžete pustit do výběru nemovitosti.

Dostupné na