Historical returns of our investors

See how investments in real estate-backed loans have performed on Investown in the past. We've prepared a summary of historical returns and comparisons to other assets.

Profitability opportunities on Investown

The yield on investment opportunities continues to rise. At this moment you can choose from projects with an appreciation of up to 10,5 % p.a.

Q1 2023
10,1 %
Q4 2022
9,37 %
Q3 2022
8,78 %
Q2 2022
5,83 %
Q1 2022
4,88 %
Q4 2021
4,47 %
Q3 2021
4,31 %
Q2 2021
4,19 %
Q1 2021
4,42 %
Most profitable quarter: 10,1 %

Steady growth with monthly profits

Since Investown's inception, the value for our investors has been steadily increasing, despite the challenging economic climate.

How Investown performs compared to other asset classes in 2022

Updated 1. 10. 2022

Investown
6 %
-12,8 %
S&P 500
-49 %
Crypto
-2,2 %
Gold

Choose from proven real estate projects

Take a look at the individual investment opportunities. All published projects have undergone careful risk analysis and vetting by our experienced team of experts.

Praha
10,5
% p.a.
Praha
10,5
% p.a.
Brno
10,6
% p.a.
Rousínov
10
% p.a.
Jesenice
10
% p.a.
Brno-venkov
10
% p.a.
Kolín
10,5
% p.a.
Otice
10
% p.a.
Rousínov
10
% p.a.
Praha
10,5
% p.a.

Novinky pro investory

Jak Investown přešel na crowdfunding

Investown začal jako platforma na investování do českých bytů. V roce 2022 ale změnil model na crowdfunding. Jak funguje původní a současný model?

Přečíst
Novinky v aplikaci – květen 2023

V květnu jsme spustili novou verzi aplikace. Přečtěte si shrnutí toho, jaké funkce teď máte v aplikaci Investown k dispozici.

Přečíst
Seed Starter České spořitelny se stal spolumajitelem Investownu

Investown je prvním startupem v České republice, který získal investici od Seed Starteru České spořitelny.

Přečíst
Nové portfolio v aplikaci

V dubnu přibylo v aplikaci kompletně nové Portfolio. Pojďte se podívat, co konkrétně portfolio umožňuje a jaká další vylepšení jsme do nové verze aplikace přidali.

Přečíst
Review 1. kvartálu 2023: Investown má za sebou rekordní čtvrtletí

První kvartál roku 2023 se na Investownu nesl ve znamení rekordních čísel. Peníze přes něj zhodnocuje více než 70 000 investorů, kteří dohromady proinvestovali už 1,2 miliardy korun. A co nového Investown chystá?

Přečíst
Výkaz příjmů ke stažení nově v aplikaci

V únoru jsme pro vás spustili novou verzi naší aplikace (3.0), která má nový a přehlednější design, je mnohem rychlejší a disponuje několika dalšími funkcemi, jako je Portfolio uživatele, nebo rozšířením možností v sekci Můj profil.

Přečíst
Etapa versus tranše – jak na Investownu dělíme projekty?

Velká část investičních příležitostí na Investownu je označena pojmem etapa nebo tranše. Co tato označení znamenají a jaké jsou jejich výhody? Přečtěte si, jak fungují a jaký je mezi nimi rozdíl.

Přečíst
Nová verze aplikace 3.0 – únor 2023

V únoru jsme spustili novou verzi aplikace 3.0. Přečtěte si shrnutí toho, co za funkce teď máte v aplikaci Investown k dispozici.

Přečíst
Investown otevřel investování pro firmy – Investown Business

Přibližně 92 % firem nijak nezhodnocuje svůj volný kapitál. Firemní peníze tak často leží na bankovních účtech, kde se do nich průběžně zakusuje inflace. Chceme to změnit, a proto jsme nedávno otevřeli možnost investování i pro právnické osoby.

Přečíst
Novinky v aplikaci – listopad 2022

Náš tým neustále pracuje na vylepšování Investown aplikace, aby pro vás investování bylo ještě pohodlnější, rychlejší a efektivnější. S listopadovou aktualizací v aplikaci najdete nové notifikační centrum, rozšířený detail příležitosti a vaše investice budou zpracovávány ještě rychleji než dosud. Představujeme novinky, které vám zase o něco usnadní investování s Investownem.

Přečíst
Poznejte způsoby zabezpečení příležitostí na Investownu

Bezpečnost našich investorů a minimalizace rizik vyplývajících z investování jsou pro nás na prvním místě. Abychom chránili peníze našich investorů, poskytujeme bankovní úroveň zabezpečení investic. To vše při zachování nadprůměrných výnosů.

Přečíst
Nejčastěji kladené otázky investorů

Novinky v Investownu vyvolávají více a více otázek, proto jsme se rozhodli ty nejčastější sepsat, ať Vám nic neuteče a máte stále přehled.

Přečíst
Investiční platforma Investown získává náskok, standardní zisky se vyšplhají nad 10,5 %

Investown se od července mění k lepšímu, investorům zajistí výběr z větší palety tržně zajímavých nemovitostí, včetně těch komerčních, a standardní zisky od 10,5 %. 

Přečíst

Let Investown work for you

No regular fees, no unnecessary paperwork. We only care about your extra return.