O nás

Věříme, že zisky z nemovitostí mají být přístupné každému bez nutnosti mít na účtě miliony. Děláme investování jednoduché, zábavné a bez starostí.

Investoři a partneři

Česká spořitelna je největší česká banka a Investown je první investicí jejího fondu Seed Starter.

Více informací

Lighthouse Ventures podporuje české inovativní projekty, které mají potenciál se stát globální firmou.

Více informací

UP21 je seed investment fond a startupový inkubátor, který akceleruje inovativní nápady a pomáhá jim růst.

Více informací

Investown tým

CEO
Alan Pock Vyšín

Alan má bohaté zkušenosti s obchodem a budováním partnerských vztahů finančně technologických firem jak v ČR, tak v USA. Bude se starat o spokojenost uživatelů a budování naší komunity.

Project manager
Vít Strnad

Vítek posledních 8 let řídil projekty ve firmách jako je IBM nebo AT&T. Má na starosti vývojové týmy a zakládá si na tom, aby měl Investown jednoduché, bezpečné, přehledné a příjemné uživatelské prostředí.

Technologie
Filip Suk

Filip je expert na finanční technologie, který vyhrál hned 2 prestižní FinTechové soutěže. Investown je díky jeho zkušenostem postaven na technologiích nové generace s maximálním zabezpečením.

Vývoj a UI
Dominik Vávra

Dominik má mnohaleté zkušenosti s budováním finančních webových aplikací, které mají v současnosti obrat v miliardách Kč. Nyní má ambice vybudovat aplikaci Investown, která bude mít celoevropský přesah.

Mobilní aplikace
Tomáš Kazatel

Tomáš byl vedoucí vývojového týmu v Seznam.cz. Specializuje se na vývoj mobilních aplikací. Cílem jeho týmu je vytvořit aplikaci Investown pro iOS a Android, která bude zdarma k dispozici všem našim investorům.

Fullstack vývoj
Vít Herain

Vít jako team leader několik posledních let budoval Zonky. Svými zkušenostmi z finančních technologií chce teď přispět při vývoji bezpečné aplikace, která bude napojená na nemovitosti po celé ČR.

Strategie
Vít Šubert

Vítek je spoluzakladatel jednoho z nejprogresivnějších investičních fondů v centrální Evropě UP21. Specializuje se na budování strategie firem, které mají velký potenciál změnit trh a mít globální přesah.

Struktura
Milan Ponert

Milan byl 16 let ve vedoucích pozicích ve společnosti DELL. Nyní pomáhá nastavit interní procesy ve firmě tak, aby se minimalizovaly náklady a mohlo se tak dát uživatelům maximum možného vygenerovaného zisku.

Komunikace
Petra Kellerová

Petra má 8 let zkušeností v online marketingu pro korporace, startupy i malé české firmy. Stará se o to, aby se o Investown dozvěděli ti praví lidé a aby se stali jeho spokojenými uživateli.

Branding
Milan Šemelák

Milan je uznávaný marketingový expert, který se zaměřuje na budování značky postavené na kvalitě a maximální možné hodnotě, které jsme schopni dodávat lidem.

Portfolio manager
Jan Čimera

Honza za poslední 4 roky vybudoval z nuly portfolio 30 nájemních bytů a tyto zkušenosti nyní přináší do Investown. Procesy a checklisty jsou mu jako dopravnímu pilotovi vlastní.

Akvizice
Eva Knirschová

Eva je podnikatelka a právnička, která má na starosti analýzy a nákupy nemovitostí. Ve volném čase se věnuje neziskovce Investee, která podporuje investiční gramotnost.

Advisory board

Governance
Jiří Skopový

Jiří má více jak 14 let zkušeností s řízením globálně úspěšných projektů. Ve vedení Seed Starteru nyní pracuje na spojení toho nejlepšího ze zázemí a know-how České spořitelny a inovativních technologií.

Real estate
Jiří Frankič

Jiří má více jak 12 let zkušeností v oboru bankovních investic v České spořitelně a předsedá představenstvu realitní společnosti CPDP2. Nyní aplikuje svoje vědomosti z realit do Investownu.

Bankovní integrace
Martin Medek

Technologický nadšenec s kreativním myšlením a silnou vůdčí silou. Ředitel otevřeného bankovnictví v největší české bance se zaměřením na přístup „banka budoucnosti“ a integraci nových technologií.

Wealth management
Roman Choc

Wealth managementu (tvorby nabídek pro klienty v oblasti zhodnocování peněz) se v České spořitelně věnuje již přes 10 let. Investownu radí s maximalizací efektivity zhodnocování peněz klientů.

Právní tým

Compliance a regulace
Daniel Melichar

Daniel má více jak 20 let zkušeností s regulacemi a dodržováním licenčním zásad vůči ČNB a klientům. Jeho cílem je nastavit nejtransparentnější možný systém investování pro všechny uživatele.

Právo
Jana Kratochvílová

Jana vede právní tým, který pečuje o transparentní smluvní vztahy s investory a našimi partnery. Dále dohlíží na správné postupy v souladu s podmínkami a regulacemi českého finančního trhu.

Fintech právo
Jan Šovar

Honza je advokát a je jedním z předních expertů v oblasti práva finančního trhu a poradenství pro fintechy. Prostřednictvím kanceláře FINREG PARTNERS, nám pomáhá s právními otázkami fin. sektoru.

Projekt Seed Starteru České spořitelny