5 důvodů, proč jsou nemovitosti nejbezpečnější dlouhodobou investicí

Dlouhodobě platí, že nemovitosti jsou dobrým uchovatelem hodnoty investovaných prostředků. I přesto, že jsou často brány jako konzervativní typ investice, stále přibývá investorů, kteří reality do svého portfolia přidávají, jelikož se poohlíží po stabilnějších sektorech, a to zejména v nejisté době.

Cena nemovitostí dlouhodobě vytrvale stoupá, a proto si velká část investorů tato aktiva oblíbila. Obzvláště v minulém roce byl nárůst cen nemovitostí v Česku patrný. Výzkumy ukazují, že i v nestabilní době, kdy světem otřásá válka na Ukrajině a doznívají dopady pandemie, investiční reality jsou narozdíl od akcií či kryptoměn stále na vrcholu.

Podívejte se, jak dané třídy aktiv v minulosti reagovaly na měnící se makroklima.

Proč si ale světoví investoři reality natolik oblíbili a drží jejich aktiva i během krize?

Nemovitosti jsou ve srovnání s akciemi téměř bez rizika

Riziko je něco, čemu se v nejistých dobách chce každý investor spíše vyhnout. Reality nabízejí prestiž stability a odolnosti na trhu často i během krize. Zvažte, zda je vaše portfolio dostatečně vyvážené a v případě, že jej chcete obohatit o konzervativnější aktiva, doporučujeme prozkoumat právě realitní trh. 

Báječné výnosy v dlouhodobém horizontu

I přesto, že inflace rychle roste, vaše výnosy z realit se také zvyšují s postupným zvyšováním nájmu, a to bez ohledu na to, zda nemovitost napřímo vlastníte nebo využíváte pro zjednodušení naši platformu Investown. Navíc v poslední době poptávka po koupi nadále vzrůstá a výnosy z nemovitostí tak dlouhodobě přinášejí vysokou návratnost. Koupit dům bývá sice pro mnoho z nás zpravidla těžší, než koupit akcii nebo dluhopis, dlouhodobě se ale jako investice vyplatí, a to zejména, když fandíte bezpečnějším investicím. 

Jistota pravidelného příjmu z nájmu

Jednou z největších výhod realit je pravidelný příjem z pronájmu. Na rozdíl od akcií, jakmile rozšíříte svoje portfolio o nemovitosti, nemusíte sledovat každodenní dění na trhu a reakce na události ve světě. Investice do realit zajišťují stabilní a pravidelný měsíční příjem a s nárůstem cen nemovitostí se budou objevovat další, výdělečnější investiční příležitosti.

Lepší diverzifikace portfolia

Dle výzkumu z minulého roku investuje pouze 38% lidí z České republiky. Povětšinou se pak jednotliví investoři soustřeďují pouze na jeden typ aktiv, který jim přijde vhodný.  Lepší diverzifikace přitom dělá vaše portfolio stabilnější a snižuje riziko, které investoři podstupují v případě, kdy jeden typ aktiva klesne. Diverzifikace je nezbytná součást strategie, bez které se žádný investor neobejde, a je klíčem pro dlouhodobé investiční úspěchy. Jakmile totiž klesne hodnota jednoho aktiva, může vaše finance ochránit aktivum jiné a vy tak v jeden moment nepřijdete o veškeré možné příjmy.

Trh s nemovitostmi je přístupný všem

Abyste byli úspěšným investorem ve světě akcií a kryptoměn, často tomu předchází vzdělání v oboru. Realitním investorem se přitom může stát skoro každý, kdo má počáteční kapitál, protože obor nevyžaduje téměř žádné předběžné znalosti.

Přestat investovat v době krize je to nejhorší, co můžete udělat. Vaše investiční kroky je vždy třeba pořádně promyslet, to ale neznamená čekat na to, co se s trhem bude dít. Investujte pravidelně a držte se vaší dlouhodobé strategie a jste na půl cesty za úspěchem.

Je investování do nemovitostí něco, do čeho byste se chtěli pustit, ale odrazuje vás množství papírování a náročná hypotéka? Vyzkoušejte Investown – investování do nemovitostí online a bez stresu.

Více z blogu

Co potřebují investoři do nemovitostí vědět v době krize

Obavy a nejistoty sužují svět. Nikdy není tak zle, abychom nenašli řešení. Přinášíme vám pár tipů a informací, jak se bezstarostně zajistit v době pandemicko-válečné.

Přečíst článek

Diverzifikace portfolia = jak neproinvestovat kalhoty

Úspěšnost investora stojí a padá na investiční strategii.

Přečíst článek

Co si pohlídat při nákupu bytu? Pomůže vám tenhle checklist

Pokud nejste ostřílený investor s velkým kapitálem, nákup bytu vás čeká asi jen párkrát za život.

Přečíst článek