Cesta k vašim finančním cílům začíná zde

Scan the QR code with your phone’s camera to download the app. Signing up is simple, you’ll be ready to go in less than 5 minutes.

Pro stažení aplikace Investown otevřete fotoaparát telefonu a naskenujte QR kód. Registrace je jednoduchá a zabere vám jen pár minut. Pak už se můžete pustit do výběru nemovitosti.

Dostupné na

Co potřebují investoři do nemovitostí vědět v době krize

Obavy a nejistoty sužují svět. Posaďte se, zhluboka se nadechněte a s myšlenkou na hezčí zítřky nás nechte uklidnit zčeřené vody. Nikdy není tak zle, abychom nenašli řešení. Přinášíme vám pár tipů a informací, jak se bezstarostně zajistit v době pandemicko-válečné.

Vliv krize na trh

Nelehké období je za námi a ještě těžší je před námi. Dnes se ptáme daleko častěji než kdy dříve, kam uložit své finance, aby byly v bezpečí. Rostoucí inflace je téměř jistá, ekonomika byla vržena do krize a vyhlídky jsou nepředvídatelné. Na trzích s akciemi i kryptoměnami poznáváme slovíčko volatilita do posledního písmene a spořicí účty slibují pojištění pouze do výše 2 500 000 Kč.

Kam tedy s naspořenými úsporami? Jak ukládat peníze, aby neztrácely na hodnotě a zároveň byly zajištěné v plné výši?

Jistota v nemovitostech

Zatímco tržní síla fiat měn klesá, akcie i dluhopisy padají a kryptoměny připomínají spíše předpověď počasí než sledovatelné aktivum, zůstávají nemovitosti pevným přístavem. Vzhledem k invazi na Ukrajinu je poptávka po bydlení čím dál větší a ceny nemovitostí z dlouhodobého hlediska porostou. Jedná se tedy o velice stabilní, konzervativní a jisté řešení pro uložení finančních prostředků.

Zlaté pravidlo investování

Za zlaté investorské pravidlo považujeme diverzifikaci portfolia. Věříme, že každý správný investor má rozdělené finance hned v několika aktivech. I v rámci Investownu se tak snažíme umožnit lepší diverzifikaci díky nemovitostem nacházejícím se po celé České republice, různým typům projektů od bytových domů po komerční nemovitosti, zhodnocením od 7 % ročně i různě dlouhým investičním obdobím od 12 do 60 měsíců. 

Plně si uvědomujeme, že ne každý si může dovolit vlastnit nemovitost, ba dokonce nějakou 100 km vzdálenou spravovat, obzvláště v době prudkého nárůstu cen pohonných hmot. Věříme, že díky snaze přiblížit možnost investování do nemovitostí všem dokážeme ztenčit neustále se rozevírající nůžky sociálních vrstev.

Není na co čekat

Nějak bylo a nějak bude. Přečkali jsme pandemii a s vírou v lepší zítřky jsme si vyslechli zprávy o invazi na Ukrajinu. Není tedy vhodné vyčkávat na lepší dobu. Důležité je zajišťovat se v jakémkoliv čase. Nemá smysl pouze z povzdálí sledovat pohyby trhu s nadějí na lepší nabídky. Naopak je velmi pravděpodobné, že dobré investiční příležitosti rychle zmizí, pokud se jich nechopíte ihned, v portfoliích jiných investorů.

Nepanikařte

Už máte svou investiční strategii? Nepanikařte a držte se jistot. S námi nemusíte řešit zdlouhavé papírování ani správu nemovitostí. Nabízíme jednoduché a bezstarostné investování bez nutnosti denního sledování trhu. Pokud nerozumíte akciím, dluhopisům, kryptoměnám a investování je vám španělskou vesnicí, není nic jednoduššího, než si vybrat nemovitosti a čekat na měsíční zisky.

5 důvodů, proč právě nemovitosti

  • Investice do nemovitosti je krytá v plné výši díky zástavě na danou nemovitost.
  • V době krize stále všichni potřebují střechu nad hlavou.
  • Ceny nemovitostí z dlouhodobého hlediska podle historie rostou.
  • Se zvyšující se inflací narůstají i ceny nájmů.
  • Investice má nízkou volatilitu, je stabilní a nízko riziková.

Více z blogu

Poznejte tři úrovně zabezpečení příležitostí na Investownu

Bezpečnost našich investorů nepodceňujeme. Kromě toho, že u nás musí všechny projekty projít přísným schvalovacím procesem, aplikujeme na každou příležitost také tři úrovně zabezpečení. O jaké tři úrovně se jedná a jak fungují v praxi?

Přečíst článek

Nejčastější kladené otázky investorů

Novinky v Investownu vyvolávají více a více otázek, proto jsme se rozhodli ty nejčastější sepsat, ať Vám nic neuteče a máte stále přehled.

Přečíst článek

Investiční platforma Investown získává náskok, standardní zisky se vyšplhají nad 8 %

Investown se od července mění k lepšímu, investorům zajistí výběr z větší palety tržně zajímavých nemovitostí, včetně těch komerčních, a standardní zisky od 8 %. 

Přečíst článek