Co potřebují investoři do nemovitostí vědět v době krize

Obavy a nejistoty sužují svět. Posaďte se, zhluboka se nadechněte a s myšlenkou na hezčí zítřky nás nechte uklidnit zčeřené vody. Nikdy není tak zle, abychom nenašli řešení. Přinášíme vám pár tipů a informací, jak se bezstarostně zajistit v době pandemicko-válečné.

Vliv krize na trh

Nelehké období je za námi a ještě těžší je před námi. Dnes se ptáme daleko častěji než kdy dříve, kam uložit své finance, aby byly v bezpečí. Rostoucí inflace je téměř jistá, ekonomika byla vržena do krize a vyhlídky jsou nepředvídatelné. Na trzích s akciemi i kryptoměnami poznáváme slovíčko volatilita do posledního písmene a spořicí účty slibují pojištění pouze do výše 2 500 000 Kč.

Kam tedy s naspořenými úsporami? Jak ukládat peníze, aby neztrácely na hodnotě a zároveň byly zajištěné v plné výši?

Jistota v nemovitostech

Zatímco tržní síla fiat měn klesá, akcie i dluhopisy padají a kryptoměny připomínají spíše předpověď počasí než sledovatelné aktivum, zůstávají nemovitosti pevným přístavem. Vzhledem k invazi na Ukrajinu je poptávka po bydlení čím dál větší a ceny nemovitostí z dlouhodobého hlediska porostou. Jedná se tedy o velice stabilní, konzervativní a jisté řešení pro uložení finančních prostředků.

Zlaté pravidlo investování

Za zlaté investorské pravidlo považujeme diverzifikaci portfolia. Věříme, že každý správný investor má rozdělené finance hned v několika aktivech. I v rámci Investownu se tak snažíme umožnit lepší diverzifikaci díky nemovitostem nacházejícím se po celé České republice. Plně si uvědomujeme, že ne každý si může dovolit vlastnit nemovitost, ba dokonce nějakou 100 km vzdálenou spravovat, obzvláště v době prudkého nárůstu cen pohonných hmot. Věříme, že díky snaze přiblížit možnost investování do nemovitostí všem, dokážeme ztenčit neustále se rozevírající nůžky sociálních vrstev.

Není na co čekat

Nějak bylo a nějak bude. Přečkali jsme pandemii a s vírou v lepší zítřky jsme si vyslechli zprávy o invazi na Ukrajinu. Není tedy vhodné vyčkávat na lepší dobu. Důležité je zajišťovat se v jakémkoliv čase. Nemá smysl pouze z povzdálí sledovat pohyby trhu s nadějí na lepší nabídky. Naopak je velmi pravděpodobné, že dobré investiční příležitosti rychle zmizí, pokud se jich nechopíte ihned, v portfoliích jiných investorů.

Nepanikařte

Už máte svou investiční strategii? Nepanikařte a držte se jistot. S námi nemusíte řešit zdlouhavé papírování ani správu nemovitostí. Nabízíme jednoduché a bezstarostné investování bez nutnosti denního sledování trhu. Pokud nerozumíte akciím, dluhopisům, kryptoměnám a investování je vám španělskou vesnicí, není nic jednoduššího, než si vybrat nemovitosti a čekat na měsíční zisky.

5 důvodů, proč právě nemovitosti

  • Investice do nemovitosti je krytá v plné výši díky zástavě na danou nemovitost.
  • V době krize stále všichni potřebují střechu nad hlavou.
  • Ceny nemovitostí z dlouhodobého hlediska podle historie rostou.
  • Se zvyšující se inflací narůstají i ceny nájmů.
  • Investice má nízkou volatilitu, je stabilní a nízko riziková.

Více z blogu

5 důvodů, proč jsou nemovitosti nejbezpečnější dlouhodobou investicí

Dlouhodobě platí, že nemovitosti jsou dobrým uchovatelem hodnoty investovaných prostředků. Podívejte se, proč se vyplatí pravidelně investovat a to i během krize.

Přečíst článek

Diverzifikace portfolia = jak neproinvestovat kalhoty

Úspěšnost investora stojí a padá na investiční strategii.

Přečíst článek

Co si pohlídat při nákupu bytu? Pomůže vám tenhle checklist

Pokud nejste ostřílený investor s velkým kapitálem, nákup bytu vás čeká asi jen párkrát za život.

Přečíst článek