Novinky v aplikaci – listopad 2022

{{bubble-7}}

Upozorňujeme hned ze začátku, že novinky se uživatelům aktualizují postupně – někteří z vás se s nimi tak setkají až v rámci následujících dní.

Notifikační centrum

Nejviditelnější vylepšení mají push notifikace, které vás upozorňují na důležité informace o projektech přímo na displeji vašeho telefonu. V novém notifikačním centru si odteď můžete sami nastavit, která upozornění budete chtít dostávat přímo na svůj displej, a která e-mailem.

Nově budete dostávat informace o pohybech ve vaší peněžence i notifikacemi – ať už o nových ziscích nebo potvrzení o nabití peněz. Tyto informace budou označeny jako transakční. Také vám dáme vědět o změnách v obchodních podmínkách.

Kromě toho ale můžete odteď dostávat i:

 • upozornění na nové investiční příležitosti i notifikací,
 • informace o novinkách, soutěžích, akcích a dalších událostech, které vám přinesou výhody,
 • tipy na investiční příležitosti a doporučení, jak strategicky investovat.

Funkce push notifikací by se měla automaticky obnovit po aktualizaci aplikace. Můžete si je ale zkontrolovat v nastavení si ale můžete zkontrolovat v Nastavení profilu > Upozornění > Všechna upozornění.

Rychlejší zpracování investic 

Dalším vylepšením je rychlejší zpracování velkého množství investičních požadavků v aplikaci.

Jakmile v aplikaci zainvestujete do investiční příležitosti, ukáže se vám okno s textem „Váš požadavek na investici jsme přijali“. Okno v aplikaci však můžete zavřít a pokračovat k jiné příležitosti nebo úplně odejít z aplikace.

O tom, jestli vaše investice proběhla úspěšně, vás budeme do několika minut po provedení investice automaticky informovat e-mailem. Pokud investice neproběhne v pořádku, v e-mailu od nás zjistíte proč, a jak případnou chybu napravit.

Co to pro vaše investování v souhrnu znamená?

 • Vždy budete vědět, jestli vaše investice proběhla v pořádku, nebo ne. 
 • Nestane se, že se investice neuskuteční z důvodu přetížení aplikace.
 • Už nebudete omylem investovat dvakrát opakovaným kliknutím na tlačítko investovat. Doporučujeme ale vždy počkat na potvrzující e-mail (může to trvat pár minut).
 • Nemusíte čekat na načtení investice v aplikaci, stačí si zkontrolovat potvrzení v e-mailu, které si budete moci i zpětně dohledat.

Tuto funkci spouštíme všem uživatelům postupně a pečlivě ji testujeme, takže se s ní možná setkáte až za několik dní.

Novinky v detailu investiční příležitosti

Detail příležitosti v aplikaci je odteď přehlednější a poskytuje vám o projektu více informací. 

Co přesně je nového?

 • Dvě nová pole – LTV (loan to value – poměr úvěru k hodnotě nemovitosti) a hodnota zajištění, díky kterým budete mít ty nejdůležitější informace viditelné přímo u investice.
 • Tlačítko Investovat je v aplikaci vizuálně výraznější a zobrazuje se u něj nově i výnos a minimální investice.
 • V Tržišti se vám nově ukazuje roční výnos a kolik je z projektu dostupné k odkoupení.
 • V detailu projektu uvidíte přehledněji, kolik peněz už vložili další investoři a v jaké fázi se projekt nachází.

{{bubble-8}}

Mimo výše uvedené novinky jsme také udělali spoustu dalších drobných úprav, které vylepšily fungování aplikace, ale nejsou v ní přímo viditelné.

Podívejte se na novinky už teď.

Navzdory zhoršujícímu se výhledu předních ekonomik a výše uvedených prognóz bude s velkou pravděpodobností docházet k dalšímu zvyšování úrokových sazeb a tím pádem také zadlužování domácností i firem.

Bitcoin za necelý rok ztratil přibližně 74 %. Podobně je na tom druhé největší Ethereum. Tato kryptoměna se v loni v listopadu obchodovalo za téměř 4 900 USD, aktuálně se cena pohybuje kolem 1 250 USD.

Víme, že se všemi náklady na bydlení, jídlem a zážitky, je těžké uspořit i pár stokorun. Taky jsme v té situaci byli. Když si ale osvojíte základy finanční gramotnosti už při studiích, získáte náskok na celý život (minimálně ten finanční).

I malé investované částky pro vás pracují a generují další peníze.

Při pravidelné měsíční investici jen 500 Kč budete mít za 40 let více než 3 miliony korun.

Kde začít se vzděláváním? Stáhněte si e-book o investování v době inflace.

Náš tým neustále pracuje na vylepšování Investown aplikace, aby pro vás investování bylo ještě pohodlnější, rychlejší a efektivnější. S listopadovou aktualizací v aplikaci najdete nové notifikační centrum, rozšířený detail příležitosti a vaše investice budou zpracovávány ještě rychleji než dosud.

Co rozhodně stojí za zmínku, je zrychlení aplikace pro telefony s operačním systémem Android, kde se úvodní stránka a přehled projektů načtou stejně rychle jako na ostatních telefonech.

Více z blogu

Strategické investování během vysoké inflace

Strategické investování během vysoké inflace

Aktuální situace vyžaduje sofistikovanější přístup, než uložení peněz na účet v bance. Podívejte se na zajímavá fakta o výkonnosti aktiv analýzou všech recesí, ke kterým došlo. A mnohem více.

Přečíst článekZobrazit E-book

Jak si zajistit budoucí zisky jako student?

Jak si zajistit budoucí zisky jako student?

Se všemi náklady na bydlení, jídlem a zážitky, je pro studenty mnohdy těžké uspořit i pár stokorun. Taky jsme v té situaci byli. Stačí si ale osvojit základy finanční gramotnosti už při studiích a získáte náskok na celý život (minimálně ten finanční).

Přečíst článekZobrazit E-book

Jak investovat během vysoké inflace?

Jak investovat během vysoké inflace?

Současná inflace a hrozící hospodářská recese se nepříznivě promítají do atraktivity a výkonnosti aktiv, do kterých investoři vkládají své finance. Přečtěte si, jakým směrem se vydat, a kterému se naopak vyhnout během vysoké inflace, jaké jsou prognózy a proč se nevyplatí nechávat peníze ležet na účtě v bance. 

Přečíst článekZobrazit E-book
Začněte investovat
Stáhnout aplikaci