Poznejte způsoby zabezpečení příležitostí na Investownu

Bankovní úroveň zabezpečení

Bezpečnost našich investorů a minimalizace rizik vyplývajících z investování jsou pro nás na prvním místě. Abychom chránili peníze našich investorů, poskytujeme bankovní úroveň zabezpečení investic. To vše při zachování nadprůměrných výnosů.

Investown zabezpečení má následující úrovně:

1. úroveň: Zástavní právo na nemovitost

Zástavní právo na nemovitost je u nás nutností. Zástavní právo nám v případě potřeby umožňuje prodat zastavené nemovitosti a uspokojit tak pohledávky investorů. Zajištění je do 80 % LTV. Co to znamená? Například na nemovitost o hodnotě 10 milionů korun nepůjčíme více než 8 milionů – jako investor jste tak zajištěn v případě poklesu ceny nemovitosti. S účinností od 1. dubna 2022 nemohou poskytovat úvěry s LTV vyšším než 80 % ani banky.

2. úroveň: Osobní ručení jednatele

Osobní ručení představuje druhou úroveň zajištění. Pokud na pokrytí úvěru nestačí prodej nemovitosti, vymáháme zbylou část následně přímo z osobního majetku vlastníka projektu. Toho navíc předem pečlivě prověřujeme, abychom věděli, jaké má závazky.

V každém projektu jsou tak investice zajištěné minimálně dvěma způsoby – samotnou financovanou nemovitostí, jejíž hodnota musí být vždy o minimálně 20 % vyšší než hodnota poskytovaného úvěru a osobním ručením jednatelů nebo vlastníků společnosti.

Všechny zmíněné úrovně zabezpečení u nás jdou ruku v ruce s přísným výběrovým procesem a risk analýzou projektů před, ale i po jejich přidání na platformu. Naši investoři si tak mohou být jisti, že jsou jejich peníze zabezpečeny, jak jen to jde.

Navzdory zhoršujícímu se výhledu předních ekonomik a výše uvedených prognóz bude s velkou pravděpodobností docházet k dalšímu zvyšování úrokových sazeb a tím pádem také zadlužování domácností i firem.

Bitcoin za necelý rok ztratil přibližně 74 %. Podobně je na tom druhé největší Ethereum. Tato kryptoměna se v loni v listopadu obchodovalo za téměř 4 900 USD, aktuálně se cena pohybuje kolem 1 250 USD.

Víme, že se všemi náklady na bydlení, jídlem a zážitky, je těžké uspořit i pár stokorun. Taky jsme v té situaci byli. Když si ale osvojíte základy finanční gramotnosti už při studiích, získáte náskok na celý život (minimálně ten finanční).

I malé investované částky pro vás pracují a generují další peníze.

Při pravidelné měsíční investici jen 500 Kč budete mít za 40 let více než 3 miliony korun.

Kde začít se vzděláváním? Stáhněte si e-book o investování v době inflace.

Náš tým neustále pracuje na vylepšování Investown aplikace, aby pro vás investování bylo ještě pohodlnější, rychlejší a efektivnější. S listopadovou aktualizací v aplikaci najdete nové notifikační centrum, rozšířený detail příležitosti a vaše investice budou zpracovávány ještě rychleji než dosud.

Co rozhodně stojí za zmínku, je zrychlení aplikace pro telefony s operačním systémem Android, kde se úvodní stránka a přehled projektů načtou stejně rychle jako na ostatních telefonech.

Více z blogu

Strategické investování během vysoké inflace

Strategické investování během vysoké inflace

Aktuální situace vyžaduje sofistikovanější přístup, než uložení peněz na účet v bance. Podívejte se na zajímavá fakta o výkonnosti aktiv analýzou všech recesí, ke kterým došlo. A mnohem více.

Přečíst článekZobrazit E-book

Novinky v aplikaci – listopad 2022

Novinky v aplikaci – listopad 2022

Náš tým neustále pracuje na vylepšování Investown aplikace, aby pro vás investování bylo ještě pohodlnější, rychlejší a efektivnější. S listopadovou aktualizací v aplikaci najdete nové notifikační centrum, rozšířený detail příležitosti a vaše investice budou zpracovávány ještě rychleji než dosud. Představujeme novinky, které vám zase o něco usnadní investování s Investownem.

Přečíst článekZobrazit E-book

Jak si zajistit budoucí zisky jako student?

Jak si zajistit budoucí zisky jako student?

Se všemi náklady na bydlení, jídlem a zážitky, je pro studenty mnohdy těžké uspořit i pár stokorun. Taky jsme v té situaci byli. Stačí si ale osvojit základy finanční gramotnosti už při studiích a získáte náskok na celý život (minimálně ten finanční).

Přečíst článekZobrazit E-book
Začněte investovat
Stáhnout aplikaci