Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Apartmány Boží Dar – 2. etapa

Jedná se o apartmánový dům, který se nachází v nejlepší části města Boží Dar v Karlovarském kraji.

Výnos
10,5
% p.a.
Celková hodnota
6,81
mil. Kč
Splatnost
24
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
52,6
mil. Kč
LTV
70
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Ostatní

O projektu

Cílem partnera je refinancování objektu a postupný prodej apartmánů.

Dům disponuje 5 bytovými jednotkami, postavenými ve vysokém standardu s velmi kvalitním materiálem. Největší jednotka č. 1 má plochu 106 m², má k dispozici 2 parkovací stání a předzahrádku s žulovou terasou o velikosti 86 m². Jednotky č. 2 a 3 mají plochu 45 m² a 55 m². Tyto apartmány mají společný trávník o výměře 50 m² a jeden společný prostor. Jednotka č. 4 má rozměr 53 m² a disponuje velkou žulovou terasou. K jednotce č. 5 s plochou 70 m² náleží soukromý trávník. Apartmány jsou po kompletní rekonstrukci z roku 2023/2024 a momentálně neužívané. Každý apartmán má k dispozici parkovací stání na uzavřeném oploceném pozemku.

Dům má vynikající tepelně izolační vlastnosti, neboť je postavený z betonu. Do nemovitosti je přivedena i plynová přípojka, kterou využívá jednotka č. 1. Ostatní jednotky jsou vytápěny elektrickými kotli a zásobníky. Všechny rozvody jsou připraveny. Veškeré vybavení je osazeno zařízeními značky Vaillant.

Budoucí majitelé apartmánů ocení nadstandardní pocit klidu a bezpečí. V celé obci platí omezená rychlost a zákaz vjezdu vozidel bez povolení úřadu města, kromě vozidel rezidentů a jejich návštěv. Nemovitost stojí v chráněné krajinné oblasti, která je zapsána pod UNESCO, a chráněné oblasti vodního zdroje, kde je zákaz další výstavby. Pro majitele to znamená absolutní klid k relaxaci a jisté zhodnocení vložené investice v čase.

Apartmánový dům se nachází v nejlepší části obce, nedaleko centra, přesto v obytné a klidné zóně, s příznivými docházkovými vzdálenostmi k lyžařským vlekům a zastávce skibusu, s veškerým občanským vybavením včetně pošty, bankomatu a 14 restaurací. Velké obchodní domy jsou k dispozici v nedalekém Ostrově a Karlových Varech, které jsou v dojezdu 15 až 30 minut. Velkou výhodou je i možnost nákupu v německých obchodních domech ve městě Oberwiesenthal, které je vzdálené 10 minut autem. Budoucím majitelům je k dispozici i jeden z největších skiareálů a trail parků v ČR, který zajišťuje nespočet sportovních aktivit v průběhu celého roku.

  • Lokalita: Boží Dar
  • Partner: GENERAL PROPERTY XVII s.r.o.
  • Financování: z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr nebo refinancováním z bankovního úvěru
  • LTV: 70 %
  • Zajištění: Úvěr v celkové výši 36 831 000 Kč je zajištěn nemovitostí v hodnotě 52 607 788 Kč (LTV 70 %). V této etapě vybíráme 6 814 000 Kč
Způsoby zajištění
  1. Zástavní právo na nemovitosti: Bytové jednotky 211/1, 211/2 a 211/3 (LV 512) vč. spoluvlastnického podílu na rodinném domě č. p. 211 a pozemcích parc. č. st. 357/1 a 454/31 (LV 255), bytové jednotky 252/1, 252/2 (LV 511) vč. spoluvlastnického podílu na rodinném domě č. p. 252 a pozemcích parc. č. st. 357/2 a 454/51 (LV 510), k. ú. Boží Dar. Zapsáno na LV: BJ (LV 512, 511), RD a pozemky (LV 255, 510), v k. ú. Boží Dar, obec Boží Dar, okres Karlovy Vary
  2. Zástavní právo k obchodnímu podílu: General Property XVII s.r.o., IČ: 14041537
  3. Ručení: MA FINANCE s.r.o., IČ: 04615743
  4. Notářský zápis s doložkou přímé vykonatelnosti
Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 24 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Informace ohledně rizikového skóre projektu najdete v Tabulce risk scoringu.

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma