Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Broadway Building

Partner koupil původní starý penzion, který plánuje zrekonstruovat. Rekonstrukcí vzniknou v budově 3 rezidenční byty a 10 apartmánových jednotek.

Výnos
9,5
% p.a.
Celková hodnota
5,5
mil. Kč
Splatnost
30
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
8,5
mil. Kč
LTV
65
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Ostatní

O projektu

Shrnutí

Partner koupil původní starý penzion, který plánuje zrekonstruovat. Rekonstrukcí vzniknou v budově 3 rezidenční byty a 10 apartmánových jednotek.

Jedná se o překlenovací úvěr, určený na refinancování úvěru (3,7 milionu korun) na předmětnou nemovitost a financování rekonstrukce.

 • Adresa nemovitosti: Raisova 191, Tanvald 468 41
 • Lokalita: okres Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj
 • Partner: Broadway Building s.r.o.
 • Mateřská společnost partnera: I&P Realis s.r.o.
 • Financování: Z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr
 • LTV: 65 %
 • Zajištění: úvěr ve výši 5 500 000 je zajištěn nemovitostí (budova č. p. 191 v ulici Raisova v Tanvaldu) v hodnotě 8 500 000 Kč
 • Další zajištění: zástava obchodního podílu Broadway Building s.r.o., osobní ručení jednatele Ivana Proklova
 • Rozměr: 1522,6 m2, 748,6 m2 podlahová plocha nemovitosti a 774 m2 plocha pozemku.
 • Link na referenční projekt: https://my.investown.cz/property/kutna-hora-hlouska-rezidencni-domy-v-kutne-hore-885
Detail projektu

Cílem projektu je rekonstrukce nemovitosti, která se nachází v obydlené městské části města Tanvald v ulici Raisova, vzdálené od centra obce cca 0,5 km, s dobrým přístupem. Stavba byla původně využívána pro podnikovou rekreaci a následně jako penzion, v současné době však není v provozu. Díky rekonstrukci vzniknou 3 byty a 10 apartmánů.

Jedná se o celkovou vnitřní rekonstrukci se zachováním většiny příček. Vnější rekonstrukce se bude týkat přidání cca 10 balkonů a výtahu. Součástí je i nová fasáda a úprava pozemku pro parkování a posezení.

Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 24 měsíců na dokončení nákupu a přípravu penzionu k rekonstrukci tak, aby mohl splatit jistinu projektu, která bude uhrazena z prodeje.

Proč jsme projekt vybrali?
 • Tým Investown doporučuje.
 • ”Projekt splnil všechny technické a právní parametry k tomu, aby se k nám na platformu dostal, má dobrou připravenost a zároveň se jedná o spolupráci s již prověřeným partnerem, byť tento projekt je realizován přes dceřinou společnost”

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma