Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Bydlení Dražkovice – 3. etapa

Podstatou tohoto projektu je poskytnutí úvěru za účelem refinancování stávajícího úvěru. Pozemky, na nichž výstavba bude probíhat, zakoupil partner v roce 2022.

Výnos
10
% p.a.
Celková hodnota
5,7
mil. Kč
Splatnost
12
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
66,6
mil. Kč
LTV
52,5
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Výstavba

O projektu

Cílem projektu je vyřízení stavebního povolení a následná výstavba sítí a komunikace. Začátek výstavby je plánovaný na začátek roku 2024, k dokončení by mělo dojít koncem téhož roku. Partner v současnosti nemá rozhodnuto, zda parcely na výstavbu rodinných domů nabídne k prodeji jednotlivým zájemcům nebo případně investiční skupině.

  • Lokalita: Dražkovice
  • Partner: Bydlení Dražkovice s.r.o.
  • Financování: Z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr
  • LTV: 52,5 %
  • Zajištění: úvěr v celkové výši 34 843 206 Kč je zajištěn nemovitostí v hodnotě 66 692 100 Kč (LTV 52,5 %). V této etapě vybíráme 5 700 000 Kč.
  • Další zajištění: Zástavní právo na nemovitost – pozemky p. č. 106/21, 106/29, 111/21, 112/20, 151/1, 151/3, 151/4, 151/5, 151/6, 151/7, 151/8, 151/9, 151/10, 151/11, 151/12, 151/13, 151/14, 151/15, 151/16, 174, 471/4, 512/5 v katastrálním území Dražkovice, obec Pardubice, zástavní právo k obchodnímu podílu – Bydlení Dražkovice s.r.o., osobní ručení – PETER ŠRAMATÝ, dat. nar. 26. května 1974, notářský zápis.
Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 12 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Proč projektu věří náš CEO?

„Ing. Peter Šramatý, MBA má opravu bohaté komplexní zkušenosti v oblasti developmentu. Důvěru v nás budí i jeho referenční projekty, které posbíraly řadu velmi pěkných recenzí. U projektu Bydlení Dražkovice se nám také líbí celá škála možností, jak s ním po dokončení výstavby obchodně naložit.“ (Alan Pock, zakladatel a CEO Investownu)

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma