Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Bytové jednotky Holandská – 1. tranše

Hlavním záměrem partnera je výstavba nových bytových jednotek a rekonstrukce stávajícího bytového domu v atraktivní lokalitě pražských Vršovic. Oba byty budou po dokončení nabídnuty k prodeji koncovým zákazníkům prostřednictvím veřejné inzerce.

Výnos
9,5
% p.a.
Celková hodnota
4,5
mil. Kč
Splatnost
18
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
6,4
mil. Kč
LTV
70
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Výstavba

O projektu

Partner do projektu vložil z vlastních prostředků téměř 3 miliony korun.

  • Adresa nemovitosti: Holandská 1016/7, Praha 10 – Vršovice
  • Lokalita: Praha, Hlavní město Praha
  • Zajištění: úvěr ve výši 4 472 000 Kč je zajištěn nemovitostmi v hodnotě 6 389 900 Kč (LTV 70 %); konkrétně se jedná o byty 1016/15 a 1016/16 k. ú. Vršovice, obec Praha, okres Hlavní město Praha (LV 16004), a spoluvl. podíl 902/8074 a 842/8074 na pozemku 544 (LV 1336).
  • Další zajištění: zástavní právo k financovaným nemovitostem, zástavní právo k obchodnímu podílu, osobní ručení, notářský zápis se svolením k vykonatelnosti
  • Rozměr: 181 m2 celková podlahová plocha, 298 m2 pozemek
  • Odkaz na web projektu: http://www.pudnibyt.cz/
Detail projektu

Účelem projektu je výstavba dlouho očekávaných mezonetových bytových jednotek 3 + kk, které vzniknou v ulici Holandská 1016/7, Praha 10 – Vršovice.

Majitel zahájil jednání s památkáři, stavebním úřadem a dalšími státními orgány již v roce 2013. Stavební povolení bylo vydáno a objekt je nyní připravený k započetí výstavby a rekonstrukce.

Součástí nových bytových jednotek je taktéž rekonstrukce domu – přístavba výtahu, nový střešní plášť, oprava fasády, oprava společných prostor, revize a další drobné stavební a administrativní práce. Ve spolupráci se SVJ se bude realizovat i výměna oken ve stávajícím domě.

Celý projekt bude realizován subdodavatelsky stavební společností VRC group, a.s., která se specializuje na přestavbu půdních prostor na bytové jednotky. Výstavba začne v březnu 2023. V současné době jsou již obě bytové jednotky zapsané v katastru nemovitostí jako rozestavěné.

Partner do projektu vložil z vlastních prostředků téměř 3 miliony korun a po dokončení stavby plánuje oba byty prodat.

Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 18 měsíců na dokončení výstavby a prodej bytových jednotek tak, aby mohl splatit jistinu úvěru, která bude uhrazena z prodeje jednotlivých bytových jednotek.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Proč projektu věří náš obchodní ředitel?

„Za tímto projektem stojí velmi kvalifikovaný developer s více než 20 lety zkušeností v oblasti nemovitostí. Jedná se o komorní projekt o dvou bytech na velmi žádaném místě. Oba byty budou zařízeny ve vysokém standardu. Těší mě, že se na tomto pražském projektu můžeme podílet.“ (Radek Jansa, obchodní ředitel Investownu)

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma