Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Domy v přírodě – 3. tranše (E1)

Domy v Křížkovém Újezdci spojují to nejlepší z města a vesnice.

Výnos
8,5
% p.a.
Celková hodnota
4,59
mil. Kč
Splatnost
17
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
47,94
mil. Kč
LTV
70
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Výstavba

O projektu

🟢 Aktuální stav výstavby: Celková prostavěnost nyní činí 33 %. Již jsou započaty fasádní práce a vnitřní omítky. U posledních domů nyní probíhá laťování krovu. Částečně jsou provedeny rozvody vody, odpadů, elektro a započaly práce se zateplením krovu. U prvního domu i komínové těleso.

Domy v Křížkovém Újezdci spojují to nejlepší z města a vesnice. Jde o rezidenční soubor o 6 rodinných domech nedaleko Prahy, který splňuje všechny požadavky příjemného rodinného zázemí i moderního bydlení a udržitelného života v souladu s krajinou. Křížkový Újezdec je od stanice metra C v Praze vzdálený pouze čtvrt hodiny cesty autem po D1. V okolí obce jsou lesy, rybníky, golfové hřiště a občanská vybavenost v docházkové vzdálenosti.

Dům zahrnuje 163 m² celkové užitné plochy a 458 m² pozemku včetně zahrady na klíč. Ta bude přesně podle představ majitele – a díky automatickému závlahovému systému i s trávníkem ve skvělé kondici. V zastřešeném stání lze zaparkovat dvě auta. Dům vyniká moderním designem a mimořádnou energetickou nenáročností. O vytápění se přenosem tepla z vnějšího prostředí postará tepelné čerpadlo. Elektřinu, k jejíž instalaci je vše připraveno, může dodat FVE. Rekuperační zařízení zajistí odvod vydýchaného a přívod čerstvého vzduchu i bez větrání. Orientace domů je na severovýchod a jihozápad.

Další informace o projektu naleznete na webu partnera.

Způsoby zajištění

Úvěr v celkové výši třetí tranše 6 568 000 Kč je zajištěn nemovitostí v hodnotě 47 940 000 Kč (LTV 70 %). V této etapě třetí tranše vybíráme 4 598 000 Kč

Zajištění:

  1. Zástavní právo na nemovitosti: pozemky p. č. 835/2, 835/3, 835/5 v k. ú. Křížkový Újezdec, obec Křížkový Újezdec, okres Praha-východ, LV 266
  2. Zástavní právo k obchodnímu podílu: DOMY Křížkový Újezdec s.r.o., IČ: 17242908
  3. Osobní ručení: Adam Krbec, nar. 30. 5. 1996, Filip Mack nar. 13. 5 .1995, Lukáš Broda, nar. 11. 10. 1994
  4. Ručení: REALM Stav s.r.o., IČ: 17242398
  5. Notářský zápis s doložkou přímé vykonatelnosti
Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 17 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Partner bude projekt financovat z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Informace ohledně rizikového skóre projektu najdete v Tabulce risk scoringu.

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma