Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Domy v přírodě – 1. tranše (E3)

Domy v Křížkovém Újezdci spojují to nejlepší z města a vesnice.

Výnos
10
% p.a.
Celková hodnota
2,66
mil. Kč
Splatnost
24
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
25,86
mil. Kč
LTV
54,1
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Výstavba

O projektu

Jde o rezidenční soubor o 6 rodinných domech nedaleko Prahy, který splňuje všechny požadavky příjemného rodinného zázemí i moderního bydlení a udržitelného života v souladu s krajinou. Z okraje Prahy po D1 je vzdálený od stanice Metra C pouze čtvrt hodiny cesty autem. V okolí obce jsou lesy, rybníky, golfové hřiště a občanská vybavenost v docházkové vzdálenosti.

Dům zahrnuje 163 m² celkové užitné plochy a 458 m² pozemku včetně zahrady na klíč. Ta bude přesně podle představ majitele – a díky automatickému závlahovému systému i s trávníkem ve skvělé kondici. V zastřešeném stání lze zaparkovat dvě auta. Dům vyniká moderním designem a mimořádnou energetickou nenáročností. O vytápění se přenosem tepla z vnějšího prostředí postará tepelné čerpadlo. Elektřinu, k jejíž instalaci je vše připraveno, může dodat FVE. Rekuperační zařízení zajistí odvod vydýchaného a přívod čerstvého vzduchu i bez větrání. Orientace domů je na severovýchod a jihozápad.

Další informace o projektu naleznete na webu partnera https://www.domyvprirode.cz/.

  • Lokalita: Křížkový Újezdec
  • Partner: DOMY Křížkový Újezdec s.r.o.
  • Financování: z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr nebo refinancováním z bankovního úvěru
  • LTV: 54,14 %
  • Zajištění: Úvěr v celkové výši první tranše 14 000 000 Kč je zajištěn nemovitostí v hodnotě 25 860 000 Kč (LTV 54,14 %). V této etapě první tranše vybíráme 2 660 000 Kč. Maximální výše LTV při financování celého projektu je 70 %.
Další zajištění:

1. Zástavní právo k nemovitostem: pozemkům p. č. 835/2, 835/3, 835/5 v k. ú. Křížkový Újezdec, obec Křížkový Újezdec, okres Praha-východ, LV 266.

2. Zástavní právo k obchodnímu podílu: Domy Křížkový Újezdec s.r.o.

3. Osobní ručení: Adam Krbec, nar. 30. 5. 1996, Filip Mack nar. 13. 5. 1995, Lukáš Broda, nar. 11. 10. 1994

4. Ručitel: REALM Stav s.r.o.

5. Notářský zápis

Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 24 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma