Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Horský penzion Bílá Labuť 2. etapa

Jedná se o druhou etapu překlenovacího úvěru na nákup horského penzionu.

Výnos
9,5
% p.a.
Celková hodnota
3,82
mil. Kč
Splatnost
24
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
65
mil. Kč
LTV
75,4
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Ostatní

O projektu

Cílem partnera je koupit nemovitost a získat stavební povolení, aby mohl v následné fázi bankovního financování přestavět penzion na 30 luxusních apartmánů situovaných v srdci Krkonoš. Součástí hotelu by mělo být také wellness, nová restaurace a panoramatický výhled na hory. Do tohoto projektu partner plánuje investovat 13 mil. korun z vlastních zdrojů.

Tento projekt ihned po vybrání potřebné částky zpracujeme a díky novému softwaru přibližně do týdne přepneme do stavu Vyplácení výnosů.

  • Lokalita: Krkonoše, Pec pod Sněžkou
  • Partner: Apecy v Peci s.r.o.
  • Financování: z příjmu z podnikání – z provozu penzionu (v současném stavu)
  • LTV: 75,4 %
  • Zajištění:částka úvěru 3 820 000 Kč tvoří část celkového úvěru ve výši 49 000 000 Kč, který je zajištěn nemovitostí v hodnotě 65 000 000 Kč (LTV 75,4 %); pozemky čp. st. 50, součástí je stavba čp. 15, st. 305, součástí je stavba bez čp./če., st. 326/1, součástí je stavba garáže bez čp./če., st. 577, součástí je stavba bez čp./če. a pozemků čp. 178/4, 178/5, 178/8, 180/1, 180/2 a 917 vše na LV 729 v obci Pec pod Sněžkou, k. ú. Pec pod Sněžkou, okres Trutnov.
    Další zajištění: Zástavní právo k obchodnímu podílu - Apecy v Peci s.r.o., Ručení- PFG Reality I s.r.o., Osobní ručení- LUCIE POČEPICKÁ, nar. 2.7.1991, PETR POČEPICKÝ, nar. 15.11.1968, notářský zápis.
  • Rozměr: 5 651 m2 celková podlahová plocha
  • Více o projektu: https://www.youtube.com/watch?v=T97fKFZJdbg
  • Referenční projekty partnera: https://www.pfg.cz/reference
Detail projektu

Záměrem partnera je nákup horské chaty v Krkonoších a její následná přestavba na energeticky soběstačný hotel se strategickou pozicí přímo na svahu. Financování s Investownem slouží pouze k nákupu a získání stavebního povolení a následně bude partner úvěr refinancovat bankovním úvěrem k výstavbě luxusního hotelu.

Penzion Bílá Labuť, dříve Schröfelberg Baude, začal fungovat pro hosty na konci 19. století. První zmínky pocházejí již z roku 1785. V druhé polovině 19. století s rozkvětem turistiky a zimních sportů nastala potřeba ubytovávat turisty. V průběhu desetiletí se udělalo několik malých oprav, rekonstrukcí a úprav nezbytných k provozu.

V průběhu devadesátých let byl objekt penzionu z důvodu velké návštěvnosti rozšířen o 44 lůžek s vlastním sociálním zařízením. Toto rozšíření umožnilo ubytovat více hostů, kteří si užívali pobyt v této prémiové lokalitě Krkonoš.

Penzion se také pyšní vlastním barem a restaurací, která nabízí hostům vynikající gastronomické zážitky. Penzion Bílá Labuť tak zůstává oblíbeným ubytovacím zařízením a dnes je stále velmi žádaným místem pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a klid v srdci českých hor.

Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 24 měsíců na splacení jistiny projektu.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Proč projektu věří náš Obchodní ředitel?

„Pan Počepický má s realitami dlouhodobé zkušenosti, a tak nemáme pochybnosti a věříme, že projekt se pod záštitou PFG holdingu dovede do zdárného konce.“ (Radek Jansa, Obchodní ředitel Investownu)

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma