Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Hotel Luční Dům – 10. etapa

Jedná se o hotel v Janských Lázních, který hodlá partner koupit do svého vlastnictví.

Výnos
10
% p.a.
Celková hodnota
3,11
mil. Kč
Splatnost
36
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
59
mil. Kč
LTV
68
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Ostatní

O projektu

Po koupi chce hotel přestavět na luxusní apartmánový hotel a dále ho provozovat. Jedná se o velmi lukrativní a vyhledávanou lokalitu k relaxu a wellness pobytům.

Na místě původního hotelu bude postaven nový hotel Luční dům. Hotel bude mít 2. PP a 7. NP. V 1. PP a 2. PP budou parkovací místa, sklepy a technické zázemí hotelu. V 1. NP až 7. NP provozní části hotelu (kuchyně, restaurace, wellness, konferenční prostory…) a dále apartmány.

Janské Lázně jsou světoznámým lázeňským městem a současně druhým nejlépe hodnoceným lyžařským střediskem v České republice. Město se rozkládá na úpatí Černé hory (1 299 m n. m.). Dominantou města jsou lázně, které lze navštívit za účelem klidné relaxace v krásném horském prostředí, které samo o sobě prospívá tělu i duši. Janské Lázně jsou díky nově vybudovaným lanovkám, vlekům i běžeckým lyžařským tratím špičkovým sportovním a rekreačním střediskem a ideálním východiskem do Krkonošského národního parku jak v zimě pro lyžaře, tak v létě pro cyklisty i pěší turisty.

  • Lokalita: Janské Lázně
  • Partner: Apecy v Peci s.r.o.,
  • Financování: z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr nebo refinancováním z bankovního úvěru
  • LTV: 68 %
  • Zajištění: Úvěr v celkové výši 40 120 000 Kč je zajištěn nemovitostí v hodnotě 59 000 000 Kč (LTV 68 %). V této etapě vybíráme 3 114 000 Kč.
Další zajištění:

1. Zástavní právo na nemovitosti: Pozemek st. 28, včetně stavby č. p. 122 (ubyt. zař.), která je jeho součástí, pozemky parc. č. 175/1 a 175/4, včetně příslušenství, zapsáno na LV: 236 v k. ú. Černá Hora v Krkonoších, obec Janské Lázně, okres Trutnov

2. Zástavní právo k obchodnímu podílu: Apecy v Peci s.r.o., IČO: 17985307 TOUREX TRAVEL PRAHA spol. s r.o., IČO: 25283472

3. Osobní ručení: LUCIE POČEPICKÁ, nar. 2. 7. 1991, MARTIN POČEPICKÝ, nar. 15. 11. 1968

4. Spoludlužnictví: PFG Reality I s.r.o., IČO: 07070853

5. Notářský zápis s doložkou přímé vykonatelnosti.

Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 36 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Informace ohledně rizikového score projektu najdete v Tabulce risk scoringu.

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma