Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Martincův mlýn 1/2

V bytovém domě Martincův mlýn mají podíl dva subjekty – bytové družstvo, vlastnící část domu, a Ing. Pavel Dočkal, vlastnící druhou část.

Výnos
9,5
% p.a.
Celková hodnota
5,2
mil. Kč
Splatnost
17
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
6,94
mil. Kč
LTV
74,9
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Rekonstrukce

O projektu

V bytovém domě Martincův mlýn mají podíl dva subjekty – bytové družstvo, vlastnící část domu, a Ing. Pavel Dočkal, vlastnící druhou část. Partneři se dohodli na rekonstrukci domu, která povede k přeměně ubytovacího zařízení v moderní bytový dům. Jelikož se jedná o dva partnery, projekt je rozdělen na dvě části označené 1/2 a 2/2. Předmětem projektu je financování rekonstrukce objektu se záměrem rozprodat jednotky v osobním vlastnictví a refinancovat jednotky v družstevním vlastnictví. Pan Dočkal vlastní v domě devět jednotek, konkrétně 540/11, 540/13, 540/14, 540/15, 540/16, 540/17, 540/18, 540/21 a 540/22 (LV 1682).

  • Adresa nemovitosti: Pozlovice 540, 763 26
  • Lokalita: Zlín, Zlínský kraj
  • Partner: Ing. Pavel Dočkal
  • Financování: z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr
  • LTV: 75 %
  • Zajištění: úvěr ve výši 1 135 000 Kč je zajištěn třemi bytovými jednotkami v nemovitosti o celkové hodnotě 1 513 333,3 Kč; konkrétně se jedná o pozemky: St. 150/2, 2334 a bytový dům č. p. 540
  • Další zajištění: zástavní právo k předmětným nemovitostem, osobní ručení
  • Rozměr: 1 211,23 m2 podlahová plocha, 1 795 m2 pozemek
  • Odkaz na web projektu: www.martincuvmlyn.cz
  • Odkaz na profil partnera: https://www.linkedin.com/in/dockalpavel/
Detail projektu

Martincův mlýn je lokalita u Luhačovické přehrady, kde již od roku 1130 žije mlynářský rod Martinců. Na místě původního mlýna si zemědělské družstvo postavilo doškolovací středisko, ale nestihlo jej v roce 1989 zkolaudovat. V rámci restitucí se pozemky pod budovou a v okolí vrátily potomkům mlynářů, zemědělské družstvo zkrachovalo a budova zůstala nevyužitá. V roce 2019 ji získala rodina potomků další větve rodu Martinců, manželé Dočkalovi. Investor Pavel Dočkal využil svých třicetiletých zkušeností v realitách a developmentu k oživení stávající budovy Martincova mlýna. Rozdělil budovu na 15 bytů, zázemí pro vzdělávací akce a 15 nových ubytovacích jednotek. Pokračovatel rodu Vlastimil Martinec hospodaří na 20 ha půdy v okolí mlýna a provozuje stolárnu poblíž mlýna.

Martincovi a Dočkalovi společně založili Bytové družstvo Martincův mlýn, které nyní vlastní 15 bytů a bude spravovat celou budovu. Byty jsou malometrážní 1 + kk a 2 + kk s možností spojování, každý byt má balkon, parkovací místo před domem a možnost využívání společných prostor a okolních pozemků. V rámci rekonstrukce vznikne v nové střeše další podlaží s ubytovacími jednotkami, dům dostane nová okna, fasádu, kotelnu na pelety, fotovoltaickou elektrárnu s bateriemi, každý byt bude mít větrání s rekuperací tepla. Díky novým technologiím a kvalitnímu zateplení budou mít byty nízké náklady na bydlení. Vzdálenost 800 m od přehrady, největší rekreační plochy ve Zlínském kraji, umožňuje bydlení a rekreaci v klidu a zeleni 4 km od Luhačovic.

Ve dvou velkých sálech se zázemím bude fungovat dětská skupina nejen pro děti obyvatel. Mimo to tam budou probíhat vzdělávací akce, kurzy osobního rozvoje a firemní teambuildingy. Ubytovací jednotky budou sloužit k ubytování účastníků vzdělávacích akcí a rekreantů, vyhledávajících vodu a přírodu. Tyto prostory vlastní investor Pavel Dočkal, a proto je financování rekonstrukce rozděleno na dvě části a několik etap, které budou čerpány postupně podle průběhu výstavby. Investicí do projektu Martincova mlýna podpoříte družstevní bydlení, které je jednou z cest, jak řešit bytovou krizi v ČR.

Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 17 měsíců na dokončení rekonstrukce tak, aby mohl splatit jistinu projektu, která bude uhrazena z příjmu z prodeje.

Informace o možnosti předčasného splacení úvěru partnerem jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Proč projektu věří náš obchodní ředitel/zástupce?

„Projekt mě oslovil tím, že dává příležitost k bydlení v zajímavém objektu. Navíc nabízí společné prostory, které budou moct využívat dětské skupiny. Líbí se mi vize tohoto projektu a věřím, že bude pro Luhačovice a okolí přidanou hodnotou.“ (Michal Horký, Business development manager v Investownu)

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma