Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Nové bydlení Letohrad – BD – 1. tranše (E2)

Nové bydlení Letohrad zahrnuje 7 rodinných domů a 47 bytů v lokalitě Letohrad – Nad Bažantnicí.

Výnos
10
% p.a.
Celková hodnota
3,66
mil. Kč
Splatnost
36
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
20,11
mil. Kč
LTV
70
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Výstavba

O projektu

Jedná se o moderní, nízkoenergetické dřevostavby ze sendvičových, difuzně otevřených konstrukcí. K domům i bytům budou patřit zahrádky se zahradními domky. Byty budou o dispozici 1 + kk, 2 + kk, 3 + kk a 4 + kk s užitnou plochou 34–82 m².

Letohrad nabízí spoustu možností pro aktivní obyvatele. Nejbližší skiareál leží přímo v Letohradu, další oblíbené rodinné skiareály se pak nacházejí v okruhu 20 km. Orlické hory vybízejí k turistice nebo běžkování. Nedaleko Letohradu v nedávné době vznikl také nový golfový areál Dobrouč, jehož popularita velmi narůstá.

Město Letohrad si váží nových investorů i svých současných obyvatel. Ve věci rozvoje lokality Nad Bažantnicí a projektu Nové bydlení Letohrad město nabídlo aktivní spolupráci. Vstřícnost ze strany města je pro developera neocenitelnou záležitostí.

  • Lokalita: Letohrad – Nad Bažantnicí
  • Partner: Nové bydlení Letohrad-BD s.r.o.
  • Financování: z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr nebo refinancováním z bankovního úvěru
  • LTV: 70 %
  • Zajištění: Úvěr v celkové výši první tranše 14 077 000 Kč je zajištěn nemovitostí v hodnotě 20 110 000 Kč (LTV 70 %). V této etapě první tranše vybíráme 3 661 000 Kč.
Další zajištění:

1. Zástavní právo na nemovitosti: Pozemky parc. č. 413/7 a 413/18 zapsané na LV 3761, k. ú. Letohrad.

2. Zástavní právo k obchodnímu podílu: Nové bydlení Letohrad-BD s.r.o. (IČO: 14219662)

3. Osobní ručení: EVA MINÁŘOVÁ, MBA, dat. nar. 19. května 1976

4. Ručení: Development Minářová s.r.o. (IČO: 05281865 )

5. Notářský zápis s doložkou přímé vykonatelnosti.

Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 36 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Informace ohledně rizikového score projektu najdete v Tabulce risk scoringu.

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma