Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Nový Černilov

Projekt Nový Černilov bude rozdělen na několik etap. V první etapě využije partner získané prostředky primárně k tomu, aby refinancoval stávající úvěr na nákup pozemku a připravil projekt k získání potřebné stavební dokumentace. Samotná výstavba příměstských vil na předměstí krajského města Hradec Králové v Černilově začne ve druhé etapě. Partner už do projektu z vlastních prostředků vložil 6 000 000 Kč.

Výnos
9,4
% p.a.
Celková hodnota
24
mil. Kč
Splatnost
24
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
38
mil. Kč
LTV
63,1
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Výstavba

O projektu

Projekt Nový Černilov bude rozdělen na několik etap. V první etapě využije partner získané prostředky primárně k tomu, aby refinancoval stávající úvěr na nákup pozemku a připravil projekt k získání potřebné stavební dokumentace. Samotná výstavba příměstských vil na předměstí krajského města Hradec Králové v Černilově začne ve druhé etapě. Partner už do projektu z vlastních prostředků vložil 6 000 000 Kč.

  • Adresa nemovitosti: pozemek p. č. 2996/18 (131 m2) a 3692/4 (17 144 m2) v k. ú. Černilov, obec Černilov, kraj Královéhradecký, LV 1613
  • Lokalita: Hradec Králové, Královéhradecký kraj
  • Partner: NOVÝ ČERNILOV s.r.o.
  • Financování: z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr nebo refinancováním
  • LTV: 63 %
  • Zajištění: úvěr ve výši 23 958 333 Kč je zajištěn nemovitostí v hodnotě 38 000 000 Kč; konkrétně se jedná o pozemky p. č. 2996/18 (131 m2) a p. č. 3692/4 (17 144 m2) v k. ú. Černilov, obec Černilov, kraj Královéhradecký, LV 1613
  • Další zajištění: zástavní právo k obchodnímu podílu, osobní ručení jednatele
  • Rozměr: 17 275 m2 plocha pozemku
  • Odkaz na web partnera: www.gebasatelier.cz
Detail projektu

Hlavním cílem projektu „Nový Černilov“ je výstavba moderních příměstských vil v atraktivní lokalitě na předměstí krajského města Hradec Králové v Černilově.

Jedná se o nejžádanější místo pro výstavbu v této lokalitě. Vyvýšená parcela nabízí krásné výhledy do okolí a ničím nerušené soukromí. Svým návrhem se jedná o uzavřený resort.

Projekt bude realizován v jednotlivých etapách podle dokumentace dodané partnerem. V současnosti je už hotová dokumentace pro sloučené územní řízení a stavební povolení, která je ve fázi projednání.

Stavební povolení na celou lokalitu by měl podle předpokladů partner dostat do konce roku 2023. První etapou proto bude právě vyřizování veškerých povolení.

Ve druhé etapě a jejích podetapách se budou realizovat komunikace a technická infrastruktura pro 15 stavebních parcel. Dalším krokem bude výstavba 7 vil o dvou bytových jednotkách a jejich prodej. Následovat bude prodej 7 stavebních parcel s nadstandardními rodinnými vilami. A jako finále přijde prodej stavební parcely pro solitérní luxusní vilu.

Projekt realizuje architektonická a developerská společnost GEBAS atelier architects s.r.o., jedna z nejvýznamnějších architektonických a developerských společností v Královéhradeckém kraji.

Výhodou je, že projekty společnost připravuje od samého počátku – od změny územního plánu a územních studií přes komplexní technickou dokumentaci pro povolení napojení na sítě a komunikace až po samotnou výstavbu vil na klíč.

Společnost GEBAS atelier působí na trhu od roku 2002. Tvoří ji tým architektů, projektantů a techniků, který zajišťuje hladký průběh jednotlivých projektů od konceptu až po jejich realizaci.

Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 24 měsíců na dokončení příprav pozemku na výstavbu tak, aby mohl splatit jistinu projektu. Ta bude uhrazena z příjmu z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr nebo refinancováním.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Proč projektu věří náš obchodní zástupce?

„Projekt mě zaujal na první pohled. Stojí za ním skupina mladých architektů s moderním myšlením, kterou vede jeden z nejznámějších architektů v Královéhradeckém kraji. Ten tým už má něco za sebou a stavby, které vytváří, jsou nejen velmi soudobé, ale i vysoce funkční.“ (Luboš Sobotka, Business Development Manager v Investownu)

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma