Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Obchodní komplex Tachov

Na již zmíněných parcelách o výměře 19 598 m2 a 172 m2 má vzniknout moderní retailový park, který bude sloužit skoro 13 000 obyvatel Tachova v Plzeňském kraji.

Výnos
10,5
% p.a.
Celková hodnota
6,5
mil. Kč
Splatnost
24
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
10,2
mil. Kč
LTV
63,7
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Ostatní

O projektu

Dokončení projektu partner odhaduje na první polovinu roku 2026. Už v tento okamžik o projekt projevila zájem společnost Albert Česká republika, s.r.o.

Tuto etapu projektu ihned po vybrání potřebné částky zpracujeme a díky novému softwaru přibližně do týdne přepneme do stavu Vyplácení výnosů.

  • Adresa nemovitosti: obec Tachov
  • Lokalita: Tachov, Plzeňský kraj
  • Partner: Lekvi Development 7 s.r.o.
  • Financování: Z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr nebo refinancováním z bankovního úvěru
  • LTV: 63,73 %
  • Zajištění: úvěr ve výši 6 500 000 Kč je zajištěn nemovitostmi (pozemky) v hodnotě 10 200 000 Kč; konkrétně se jedná o pozemky 2705/15, 2705/39, LV 8496 okres Tachov, obec Tachov, k. ú. Tachov
  • Další zajištění: zástavní právo k nemovitostem, zástavní právo k obchodnímu podílu, osobní ručení, zajišťovací blankosměnka vystavená vlastníkem projektu
  • Rozměr: 19 770 m2
  • Více informací o projektu: zde

Detail projektu

Dle předpokládaného harmonogramu výstavby očekáváme vydání stavebního povolení v prvním čtvrtletí roku 2025 a následné zahájení stavby v druhém čtvrtletí. Stavba bude podle našeho odhadu trvat 12 měsíců. Po dokončení stavebních prací bude následovat dvouměsíční lhůta pro kolaudaci a zkušební provoz areálu.

S výstavbou retailových parků má partner bohaté zkušenosti a jeho předchozí projekt ve Zruči nad Sázavou byl úspěšně dokončen a pronajat společnostem jako PEPCO Czech Republic s.r.o., Teta drogerie a lékárny ČR s.r.o., VALMONT CR, spol. s r.o., a Alza.cz a.s. Projekt zároveň tvoří moderní architektonický celek spolu s prodejnami Tesco a Penny Market.

Cílem partnera je i současný projekt nabídnout k pronájmu či prodeji. Aktuálně o projekt projevil zájem Albert Hypermarket.

Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 24 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Proč projektu věří náš CEO?

„Jedná se už o druhý navazující projekt, který se partner rozhodl financovat s pomocí investorů na Investownu. Pan Firaz a skupina Lekvi jsou developeři s bohatými zkušenostmi a jejich projekty jsou vždy velmi pečlivě vypracované. I přesto, že je tento projekt v poměrně rané fázi, již o něj stihl projevit zájem Albert Hypermarket, který by rád v Tachově rozšířil počet svých prodejen.“ (Alan Pock, CEO Investownu)

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma