Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Ponavia rezidence IV – 1. etapa

Cílem partnera je vyřízení územního rozhodnutí a stavebního povolení a uhrazení dalších nákladů spojených s developerským projektem.

Výnos
10
% p.a.
Celková hodnota
9
mil. Kč
Splatnost
24
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
62
mil. Kč
LTV
65
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Výstavba

O projektu

Jedná se o developerský projekt v ulici Střední v brněnské části Královo Pole. Po získání souhlasných stanovisek začne realizace polyfunkční budovy Ponavia rezidence IV, která příznivě ovlivní vzhled celé čtvrti.

Čtvrtá etapa úspěšného projektu Ponavia rezidence nabídne na brněnském trhu 71 nových jednotek. Z celkového počtu bude k prodeji 31 bytů a 40 jednotek bude určeno pro nájemní bydlení. Projekt bude zahrnovat všechny nejžádanější typy dispozic – od 1 + kk po prostorné 4 + kk. Polyfunkční dům Ponavia rezidence IV je navržen s devíti nadzemními podlažími a jedním podzemním. V 2. až 5. podlaží se nachází převážně nájemní jednotky, zatímco vyšší podlaží jsou určena výhradně pro byty k prodeji.

Celý objekt bude mít zelenou střechu a samozřejmostí bude také parkování v podzemních garážích. Další výhodou pro budoucí majitele bytů je lokalita s vynikající dostupností do centra Brna a kompletní občanskou vybaveností v okolí. V docházkové vzdálenosti je nákupní centrum, plavecký bazén, hokejová hala, park Lužánky či spousta kaváren a restaurací. Zahájení výstavby projektu je plánováno na 2Q/2025.

Firma partnera již v minulosti úspěšně realizovala 3 etapy projektu: Ponavia rezidence I – 80 bytů (dokončeno 2016), Ponavia rezidence II – 107 bytů + 6× townhouse (dokončeno 2020) a Ponavia rezidence III – 72 bytů (dokončeno v 2023).

Finanční prostředky partner použije na refinancování závazku.

  • Lokalita: Brno
  • Partner: PONAVA CENTRUM a.s.
  • Financování: z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr nebo refinancováním z bankovního úvěru
  • LTV: 65 %
  • Zajištění: Úvěr v celkové výši 40 300 000 Kč je zajištěn nemovitostí v hodnotě 62 000 000 Kč (LTV 65 %). V této etapě vybíráme 9 040 000 Kč
Způsoby zajištění
  1. Zástavní právo na nemovitosti: pozemek parc. č. 577/16, 577/20, 577/21, 577/36, 577/37, 585/30, 585/41 na LV 1342, vč. pozemků parc. č. 585/47, 585/48 a stávající trvalé jiné stavby bez čp/če na LV 2946 pro k. ú. Ponava, zapsáno na LV 1342, 2946 v k. ú. Ponava, obec Brno, okres Brno-město.
  2. Zástavní právo k akciím: PONAVA CENTRUM a.s., IČ: 28262662
  3. Ručení: Trikaya RRE a.s., IČ: 050 20 131
  4. Notářský zápis s doložkou přímé vykonatelnosti.
Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 24 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Informace ohledně rizikového skóre projektu najdete v Tabulce risk scoringu.

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma