Zpět
Bankovní úroveň zajištění

RD v Dolních Břežanech – 2. etapa

Cílem partnera je koupě rodinného domu do svého portfolia nemovitostí.

Výnos
10
% p.a.
Celková hodnota
6,13
mil. Kč
Splatnost
36
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
46,46
mil. Kč
LTV
71
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Nákup nemovitosti

O projektu

Rodinný dům bude partner následně pronajímat. Jedná se o dvougenerační rodinný dům z roku 2013 o dvou nadzemních podlažích. Dům zahrnuje 356 m² celkové užitné plochy a pozemek o výměře 1 589 m². V sousedství už partner vlastní rozestavěné rodinné domy o více jednotkách.

Mezi příslušenství rodinného domu patří rozlehlá dřevěná, částečně krytá terasa, krytý bazén s technickým zázemím, zahradní domek s krytou terasou a grilovacím koutem, oplocení, vjezdová brána a vstupní branka (oboje na dálkové ovládání), zpevněné plochy a okrasná zahrada s jezírkem. Novostavba rodinného domu byla dokončena v lednu 2013. Stavebně technický stav domu je perfektní.

Nemovitost se nachází v obci Dolní Břežany v těsném sousedství území hlavního města, v okrese Praha-západ. V okolí se nachází veškerá občanská vybavenost. Na přelomu tisíciletí obec začala procházet razantní proměnou. Bylo vybudováno nové náměstí, Keltský park a Mlynářský park. V parcích byl vybudován skatepark, hřiště na míčové hry, dětská hřiště a venkovní amfiteátr. Významných investic se dočkala Základní škola a Mateřská škola Dolní Břežany, dopravní infrastruktura, zdravotní středisko a technické zázemí obce.

V dozajištění úvěru máme také bytovou jednotku v novostavbě na pražských Stodůlkách. Jedná se o nadstandardní byt o dispozici 3 + kk s předzahrádkou a vlastním garážovým stáním. Tento dům byl postaven v rámci 1. etapy výstavby realitního projektu Arcus City společnosti UBM Development Czechia s.r.o. Byt byl zkolaudován v roce 2023.

Interiér bytu je proveden v nadstandardu s použitím velkoformátových obkladů, naturálních materiálů a nových technologií. Obývací místnost s francouzskými okny umožňuje vstup na předzahrádku. Žaluzie jsou ovládané elektricky.

Způsoby zajištění

Úvěr v celkové výši 33 160 000 Kč je zajištěn nemovitostí v hodnotě 46 460 000 Kč (LTV 71 %). V této etapě vybíráme 6 135 000 Kč

Zajištění:

  1. Zástavní právo na nemovitosti: Zástava 1: st. 1054, jehož součástí je stavba RD, č. p. 816, st. 1239, jehož součástí je jiná stavba bez čp/če, 246/3, k. ú. Dolní Břežany. Zapsáno na LV 2469 v k. ú. Dolní Břežany, obec Dolní Břežany, okres Praha-západ Zástava 2: Jednotka č. 3115/7 (byt) vymezena v pozemku parc. č. 155/654, jehož součástí je stavba č. p. 3115 (byt.dům v část obce Stodůlky). Jednotka č. 3115/31 (jiný nebytový prostor) vymezena v pozemku parc. č. 155/654, jehož součástí je stavba č. p. 3115 (byt. dům v část obce Stodůlky). /– Spoluvlastnický podíl ve výši 1/24 na: jednotka č. 3115/26 (garáž) vymezena v pozemku parc. č. 155/654, jehož součástí je stavba č. p. 3115 (byt. dům v část obce Stodůlky). Zapsáno na LV 29052, 28771, 28581 v k. ú. Stodůlky, obec Praha
  2. Zástavní právo k obchodnímu podílu: zástavní právo k akciím Rezidence Flamingo a.s., IČ: 25413902
  3. Osobní ručení: Ing. LEOŠ SIEGEL, dat. nar. 9. října 1975
  4. Ručení: RED STRIPE a.s., IČ: 24246433
  5. Notářský zápis s doložkou přímé vykonatelnosti.
Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 36 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Partner bude projekt financovat z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr nebo refinancováním z bankovního úvěru.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Informace ohledně rizikového skóre projektu najdete v Tabulce risk scoringu.

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma