Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Realitní projekty AFF a.s. – 8

Podstatou tohoto projektu je poskytnutí bezúčelového úvěru společnosti AFF a.s. Ta úvěr využije na rozvoj své podnikatelské aktivity, například na výstavbu či rekonstrukci dalších bytů. Projekt navazuje na sedm úspěšných investičních příležitostí Realitní projekty AFF a.s. – 1 až 7.

Výnos
10
% p.a.
Celková hodnota
12
mil. Kč
Splatnost
12
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
16
mil. Kč
LTV
75
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Bezúčelový úvěr

O projektu

Tento úvěr je zajištěn třemi byty v jednom ze tří bytových domů (konkrétně jde o dům v ulici Cedrová 1322), které společně tvoří atraktivní projekt Byty Yesenice.

V galerii projektu najdete fotografie bytového domu, ve kterém se byty nachází, a vzorového bytu 2 + kk.

  • Adresa nemovitosti: Cedrová 1322, 252 42 Jesenice
  • Lokalita: Jesenice, Středočeský kraj
  • Partner: AFF a.s.
  • Financování: z prodeje nemovitostí zajišťujících úvěr nebo refinancováním
  • LTV: 75 %
  • Zajištění: úvěr ve výši 11 985 000 Kč je zajištěn nemovitostmi (byty) v hodnotě 15 980 000 Kč; konkrétně se jedná o byty 1322/223, 1322/230 a 1322/232, k. ú. Jesenice u Prahy, p. č. st. 1368, obec Jesenice, LV 3366
  • Další zajištění: zástavní právo k nemovitostem, zástavní právo k obchodnímu podílu v RUBENDYAN CITY s.r.o., zástavní právo k akciím AFF a.s., osobní ručení Ing. Elen Aharonjan
  • Rozměr:188 m2 celková podlahová plocha, 3 345 m2 pozemek
  • Odkaz na web projektu: https://www.bytyyesenice.cz/

Detail projektu

Úvěr je zajištěn třemi byty v jednom ze tří domů, které jsou součástí projektu Byty Yesenice. Domy byly postaveny před 7 lety, takže byl dostatek času odstranit veškeré nedostatky, kterými trpí některé novostavby. Byty navíc v současnosti procházejí revitalizací, která ještě zvýší jejich hodnotu.

Budovy jsou napojené na kompletní infrastrukturu. Pro uživatele bytů to mimo jiné znamená rychlý internet, dobře fungující svoz odpadu a komfortní centrální plynové vytápění. Domy jsou navíc energeticky úsporné (splňují podmínky kategorie B), takže náklady na vytápění nejsou nijak vysoké.

Všichni vlastníci, kteří jsou členy SVJ, mohou kromě toho získat finanční příjem z pronájmu venkovních parkovacích stání, o která je v oblasti velký zájem, a ještě tak snížit své náklady na bydlení. I to zvyšuje atraktivitu bytů.

V domě jsou byty s dispozicí 2 + 1, 2 + kk, 3 + 1 a 3 + kk o velikostech od 57 m2 po 74 m2. Všechny jsou určené k prodeji a nabízí možnost okamžitého nastěhování – stačí, aby si je nový majitel zařídil podle svých představ. K některým z nich patří balkon nebo zahrada.

Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 12 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Proč projektu věří náš obchodní ředitel?

„Ing. Elen Aharonjan, která stojí za AFF a.s., má na realitním trhu dlouholeté zkušenosti. Vnímám ji tedy jako záruku, že i další projekty nabídnou opravdu kvalitní bydlení. A to odpovídá našemu hlavnímu poslání – vracet byty lidem.“ (Radek Jansa, obchodní ředitel Investownu)

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma