Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Residence Lípové sady 2. etapa

Jedná se o druhou etapu, ve které je hlavním záměrem dokončení prémiového rezidenčního projektu. Partner finance využije primárně na nákup materiálu a částečné vyplacení původního věřitele. Jednotlivé domy budou po dokončení nabídnuty k prodeji.

Výnos
10
% p.a.
Celková hodnota
33,4
mil. Kč
Splatnost
24
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
47,7
mil. Kč
LTV
70
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Výstavba

O projektu

  • Adresa nemovitosti: Rousínov
  • Lokalita: Rousínov, Jihomoravský kraj
  • Partner: RESIDENCE LÍPOVÉ SADY s.r.o.
  • Financování: z prodeje nemovitostí zajišťujících úvěr nebo refinancováním
  • LTV: 70 %
  • Zajištění: úvěr ve výši 33 377 365 Kč je zajištěn nemovitostmi, konkrétně pozemky v Rousínově u Vyškova, parc. č. Rousínov u Vyškova, LV 4293, 2564/2, 2565/2, 2562/3, 2562/5, 2562/6, 2562/7, 2562/8, 2562/10, 2562/11, 2562/12, 2564/3, 2564/5, 2564/7, 2564/8
  • Další zajištění: zástavní právo k nemovitostem, zajištění věcného břemena k přístupové cestě ve prospěch majitelů pozemků jednotlivých RD, zástavní právo k obchodnímu podílu, osobní ručení, notářský zápis o dohodě se svolením k přímé vykonatelnosti
  • Rozměr: 4665 m2 pozemek
  • Odkaz na web projektu: https://www.residencelipovesady.cz

Detail projektu

Cílem projektu je výstavba rezidenční oblasti v Rousínově u Brna. Prémiová rezidence bude složena z 34 domů, z toho 7 trojdomů. Celý projekt má celkem 48 bytových jednotek. Na projekt již bylo vydáno platné ÚR a SP. Většina domů má již dokončenou hrubou stavbu a v jednotlivých případech jsou hotové i pokročilejší fáze jako například okna či střechy. Některé jednotky jsou již rezervované nebo prodané.

Jednotlivé domy budou stavěny v různých dispozicích od dvou pokojových až po pěti pokojové s vlastní terasou, zahradou nebo garáží.

Rezidence se nachází v jedinečné lokalitě přímo v Rousínově u Brna, který je pouze 20 minut od brněnského centra. Nejbližší okolí nabízí možnost příjemných výletů ať už na Mohylu míru, Slavkovský či Bučovický zámek, nebo procházky přírodou Drahanské vrchoviny.

Partner do projektu vložil z vlastních prostředků 30 milionů korun a po dokončení stavby plánuje jednotlivé domy prodat.

Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 24 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Proč projektu věří náš obchodní ředitel?

„Projekt mě velmi zaujal kvalitou a moderním zpracováním tohoto prémiového bydlení. Jednatel má dlouholeté zkušenosti s výstavbou i následným prodejem nemovitostí a moc si ceníme, že si nás vybral jako partnera. “ (Radek Jansa, Obchodní ředitel Investownu)

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma