Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Rezidence Austerlitz

Pro tento projekt se vybrala celková požadovaná částka a ta byla předána partnerovi, který už teď pracuje na realizaci projektu.

Výnos
10,5
% p.a.
Celková hodnota
2,17
mil. Kč
Splatnost
60
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
3,1
mil. Kč
LTV
70
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Bezúčelový úvěr

O projektu

Každý 21. den v měsíci partner splácí předem danou částku, kterou rozdělujeme našim investorům. V případě, že částka nedorazí na Investown účet včas, rozdělujeme ji investorům hned poté, jakmile je následně připsána.


O projektu – shrnutí

V rámci projektu poskytneme financování společnosti Fide invest s.r.o. Ta získané prostředky použije na rekonstrukci jiné nemovitosti, kterou vlastní, za účelem následného pronájmu.

Úvěr je zajištěn bytem v rezidenci Austerlitz ve Slavkově u Brna.

  • Adresa nemovitosti: Zelnice II 1798, 684 01 Slavkov u Brna​​
  • Lokalita: Brno, Jihomoravský kraj
  • Partner: Fide invest s.r.o.
  • Financování: z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr nebo refinancováním
  • LTV: 70 %
  • Zajištění: úvěr ve výši 2 170 000 Kč je zajištěn nemovitostí v hodnotě 3 100 000 Kč; konkrétně se jedná o byt jednotka č. 1798/240, s příslušenstvím, podíl na společných částech: 321/10972, na pozemku p. č. 354/355, jehož součástí je stavba č. p. 1798 v k. ú. Slavkov u Brna, obec Slavkov u Brna, okres Vyškov, kraj Jihomoravský, LV 6657
  • Další zajištění: zástavní právo k financované nemovitosti, osobní ručení žadatele, směnka vystavená Vlastníkem Projektu, zástavní právo na 100 % obchodního podílu Fide invest s.r.o.
  • Rozměr: 31 m2 celková podlahová plocha, 1 010 m2 pozemek
  • Odkaz na web projektu: https://www.rezidenceausterlitz.cz/
Detail projektu

Rezidence Austerlitz v malebném městě Slavkov u Brna se skládá z 81 rodinných a 10 bytových domů, ve kterých je celkem 204 bytových jednotek. Projekt nabízí moderní, pohodlné bydlení 20 minut autem od Brna.

V blízkosti rezidence se nachází řada historických památek a také zámek se zámeckou zahradou, která vybízí k příjemnému odpočinku. Sportovně zaměření obyvatelé zase ocení plavecký bazén, koupaliště, golfové hřiště nebo fotbalové, volejbalové a nohejbalové hřiště.

Díky promyšlenému architektonickému řešení představuje rezidence funkční, harmonické a atraktivní prostředí. Všechny byty jsou zařízené ve vysokém standardu. Každý z nich má buď terasu, nebo balkon, které jsou ideálním místem pro pohodu a dokonalý relax.

Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 60 měsíců na to, aby dokončil rekonstrukci, nemovitost pronajal, a mohl tak splatit jistinu projektu.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Proč projektu věří náš obchodní zástupce?

„Investovat do dalšího rozvoje Fide invest s.r.o. jsem investorům Investownu doporučil hlavně proto, že i když se jedná o mladou realitní společnost, stojí za ní zkušený Filip Vykouřil. Jsem také rád, že pan Vykouřil své projekty orientuje na Brno a jeho okolí, které má v mých očích obrovský potenciál. Je tak ideálním místem, kde by naši investoři měli mít své finance.“ (Radek Jansa, Sales Director Investownu)

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma