Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Rezidence Hlaváčkova – 1. tranše (E2)

Cílem partnera je výstavba moderního polyfunkčního domu v širším centru Prahy.

Výnos
10,7
% p.a.
Celková hodnota
5,98
mil. Kč
Splatnost
30
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
43,12
mil. Kč
LTV
75
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Ostatní

O projektu

Dům má jedno podzemní a osm nadzemních podlaží, kdy poslední podlaží je ustoupené. Celkový počet bytů a navržené uspořádání umožňuje případné spojování a zvětšování bytů. Dle originálního návrhu má dům 27 ubytovacích jednotek a 4 nebytové prostory (3× ordinace a 1× obchodní prostor). Součástí nemovitosti jsou i parkovací stání pro rezidenty. Návrh počítá s vybavení objektu moderními, energeticky úspornými technologiemi.

V rámci objektu je v přízemí navržena kavárna s recepcí s celoproskleným parterem s možností vstupu na zahradu na sousedním pozemku. Kavárna zároveň slouží i jako recepce a informace pro majitele či nájemníky bytů a případně i pro veřejné návštěvníky. Další šest nadzemních podlaží je totožných. Z hlavní chodby je přístup do pěti bytů nebo příp. nájemních jednotek o ploše od 24 do 30 m². Každý byt je dostatečně osvětlen francouzským oknem, které lze zastínit venkovní posuvnou okenicí. Poslední podlaží je ustoupené a jsou zde navrženy dva byty o dispozici 2 + kk. Každý byt se skládá z vstupní chodby se šatní vestavěnou skříní, toalety, koupelny s umyvadlem a vanou, ložnice s možností vstupu na terasu, obytného prostoru s kuchyní a obytné částí taktéž se vstupem na terasu.

Nemovitost se nachází v pražské čtvrti Košíře. Lokalita domu je vynikající. Veškerá občanská vybavenost je v pěší dostupnosti. Skvělá dopravní dostupnost – 8 min. MHD do OC Nový Smíchov, 25 min. MHD do centra Prahy. Pozemek sousedí s bytovými a rodinnými domy. V bezprostřední blízkosti domu leží park Klamovka a Husové sady, které nabízí aktivní odpočinek.

Koncept domu vychází z charakteru místa, využívající plnou plochu pozemku, danou polohu a orientaci ke světovým stranám. Jednoduché řešení objektu se přizpůsobuje okolní architektuře.

Způsoby zajištění

Úvěr v celkové výši první tranše 32 340 000 Kč je zajištěn nemovitostí v hodnotě 43 123 000 Kč (LTV 75 %). V této etapě první tranše vybíráme 5 983 000 Kč

Zajištění:

  1. Zástavní právo na nemovitosti: Pozemky parc. č. 1161/2 včetně příslušenství (a včetně budoucího domu s pečovatelskou službou). Zapsáno na LV 1072 v k. ú. Košíře, obec Hlavní město Praha, okres Hlavní město Praha
  2. Zástavní právo k obchodnímu podílu: Asterius s.r.o., IČ: 01444719
  3. Ručení: Palatinum s.r.o., IČ: 27175588
  4. Ručení: Palatinum Campus s.r.o., IČ: 29023521
  5. Notářský zápis s doložkou přímé vykonatelnosti.
Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 30 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Partner bude projekt financovat z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr nebo refinancováním z bankovního úvěru.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Informace ohledně rizikového skóre projektu najdete v Tabulce risk scoringu.

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma