Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Rezidence Hlubočepy 1. tranše (E2)

Jedná se o refinancování úspěšně proinvestovaného projektu Rezidence Hlubočepy.

Výnos
10
% p.a.
Celková hodnota
9,71
mil. Kč
Splatnost
7
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
52,93
mil. Kč
LTV
75,5
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Výstavba

O projektu

Projekt refinancujeme z důvodu změny harmonogramu výstavby. 🟢 Aktuální stav výstavby: Od poslední dohlídky, která proběhla 10.5. 2023, stavba pokročila zejména v interiéru. Jsou dokončené rozvody kanalizace, vody, elektra i centrálního vysavače. Na střeše je dokončena hydroizolace a jsou dokončeny přípojky domů k médiím. Současně proběhly i terénní úpravy na pozemku. Průběh prací je také k nahlédnutí na fotografiích současného stavu v galerii.

Generálním dodavatelem stavby je firma LAKOMIRAVA s.r.o., která se v roce 2022 umístila v exkluzivním žebříčku nejúspěšnějších firem CZECH TOP 100.

Projekt Hlubočepy nabízí originální městské bydlení v bytovém domě o třech prostorných bytových jednotkách v klidné a vyhledávané lokalitě Prahy 5, která je vzdálena 10 minut jízdy autem od centra. Projekt je situován s výhledem na Prokopské údolí a Kavčí hory. Další informace o projektu naleznete na jeho webu https://rezidencehlubocepy.cz/.

  • Lokalita: Praha, Středočeský kraj
  • Partner: VivoFox s.r.o.
  • Financování: z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr nebo refinancováním z bankovního úvěru
  • LTV: 75,5 %
  • Zajištění: Úvěr v celkové výši 39 963 434 Kč je zajištěn nemovitostí v hodnotě 52 931 700 Kč (LTV 75,5 %). V této etapě vybíráme 9 719 612 Kč.
  • Další zajištění:
  • Zástavní právo k nemovitostem - bytové a nebytové jednotky v rozestavěném bytovém domě na pozemku p.č. 900/2 a pozemky 900/1 a 900/2, vše v k.ú. Hlubočepy, obec Praha, kraj hl. m. Praha, LV 11247, a dále byty č.735/47 a 735/89 (LV 6530) v budově č.p. 735 (bytový dům) a spoluvlastnické podíly 509/274635 a 400/274635 na tomto domě (LV 6530) a stejné podíly na pozemku p. č. 1160/93 (LV 1300) v k.ú. Troja, obec Praha, kraj hl. m. Praha. Zástavní právo k obchodnímu podílu - VivoFox s.r.o. Osobní ručení- JIŘÍ NOVÁK, dat. nar. 30. srpna 1983 Notářský zápis
Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 7 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma