Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Rezidence Lesík – 11. etapa

Cílem partnera je výstavba 5 bytových domů s 133 bytovými jednotkami o dispozicích 1 + kk, 2 + kk, 3 + kk a 4 + kk.

Výnos
9
% p.a.
Celková hodnota
6,91
mil. Kč
Splatnost
48
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
164
mil. Kč
LTV
73
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Refinancování

O projektu

Rezidence je navržena s důrazem na udržitelnost a maximální využití alternativních zdrojů. Energetická náročnost budovy je proto na úrovni B. K bytům bude patřit nekryté venkovní parkoviště s 166 místy. Výstavba rezidence je provedena ve vysokém standardu s použitím kvalitních materiálů.

Rezidenční projekt je umístěn v klidné části Kladna. Na dosah je krásná příroda s velkým množstvím zeleně a protkaná sítí cyklotras či cest pro nerušené vycházky. Cesta do centra Kladna zabere pouze 5 minut. V okolí je veškerá občanská vybavenost.

Nedaleké vlakové nádraží nabízí nepřetržité spojení do centra Prahy. Po dokončení rychlodráhy, které je plánováno na rok 2028, bude možné se na pražské Masarykovo nádraží dostat během 30 minut.

Více informací o rezidenci najdete na oficiálních stránkách projektu.

Plánovaná výstavba proběhne v celkem 5 etapách v letech 2024–2027. Získané finanční prostředky partner použije na refinancování zástavního věřitele a na výstavbu projektu.

Způsoby zajištění

Úvěr v celkové výši 120 000 000 Kč je zajištěn nemovitostí v hodnotě 164 050 000 Kč (LTV 73 %). V této etapě vybíráme 6 912 000 Kč

Zajištění:

  1. Zástavní právo na nemovitosti: pozemky parc. č. 4732/2, 6283/1, 6284/1, 6284/4, 6288, 6293/1, 6293/2, 6294 včetně příslušenství (a včetně v budoucnu postavených bytových domů, respektive bytových jednotek). Zapsáno na LV 19589 v k. ú. Kladno, obec Kladno, okres Kladno
  2. Zástavní právo ke kmenovým listům: REZIDENCE LESÍK, s.r.o., IČ: 06999042
  3. Ručení: Solvent s.r.o., IČ: 26513251
  4. Notářský zápis s doložkou přímé vykonatelnosti.
Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 48 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Partner bude projekt financovat z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr nebo refinancováním z bankovního úvěru.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Informace ohledně rizikového skóre projektu najdete v Tabulce risk scoringu.

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma