Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Rezidence Nad Klášterem – 1. etapa

Cílem projektu je překlenovací úvěr na nemovitost ve staré části Prahy 6 – Břevnov, ležící nedaleko Břevnovského kláštera.

Výnos
10
% p.a.
Celková hodnota
8,64
mil. Kč
Splatnost
12
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
36
mil. Kč
LTV
59,5
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Ostatní

O projektu

Partner zakoupil nemovitost v roce 2019. Plánuje ji zrekonstruovat a následně prodat jednotlivé bytové jednotky ve velikostech od 1 + KK po 4 + KK. Byty budou ve vysokému standardu a budou mít vlastní parkování přímo na pozemku objektu. Součástí projektu bude taktéž privátní wellness se saunou. Dokončení projektu je naplánováno na konec roku 2025. Partner bude pokračovat ve financování od banky po dokončení projektu.

  • Lokalita: Praha 6 – Břevnov
  • Partner: Rezidence Nad Klášterem s.r.o.
  • Financování: Z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr
  • LTV: 59,5 %
  • Zajištění: Úvěr v celkové výši 21 420 000,- Kč je zajištěn nemovitostí v hodnotě 36 000 000 Kč (LTV 59,5 %). V této etapě vybíráme 8 640 000 Kč.
  • Další zajištění: Zástavní právo na nemovitost – pozemek p. č. 1206, jehož součástí je stavba č. p. 185, bytový dům, k. ú. Břevnov, Praha, LV 2108. Zástavní právo k obchodnímu podílu – Rezidence Nad Klášterem s.r.o. Osobní ručení – Ing. LUKÁŠ SMETANA, dat. nar. 23. srpna 1984, Notářský zápis.
Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 12 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Proč projektu věří náš CEO?

Ing. Lukáš Smetana má bohaté zkušenosti a zakládá si na osobním přístupu ke každému zákazníkovi. Všechny své klienty provádí celým procesem od koupě až po předání projektu, což jeho zákazníci velmi oceňují.

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma