Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Rezidence Nedvědice 1. tranše

Hlavním záměrem partnera je kompletní rekonstrukce primárně rekreačního objektu v Nedvědicích u Brna a vybudování 40 bytových jednotek, které budou sloužit k trvalému i rekreačnímu ubytování.

Výnos
10
% p.a.
Celková hodnota
12,6
mil. Kč
Splatnost
36
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
20
mil. Kč
LTV
63
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Rekonstrukce

O projektu

Partner také plánuje zrekonstruovat garážová a parkovací stání a nebytové jednotky, které budou později prodány koncovým zájemcům. Rekonstrukce objektu je naplánovaná bez zásahu do nosných konstrukcí, tzn. bez stavebního povolení.

  • Adresa nemovitosti: Nedvědice
  • Lokalita: Brno-venkov, Jihomoravský kraj
  • Partner: TIRREAL4 s.r.o.
  • Financování: z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr
  • LTV: 63 %
  • Zajištění: úvěr ve výši 12 600 000 Kč je zajištěn nemovitostmi (pozemky) v hodnotě 20 000 000 Kč; konkrétně se jedná o pozemky na LV 250: st. 619, 573/1, 573/16, 573/17, 573/19, 573/25, 573/26, 573/27; LV 1288: pozemek st. 514, jednotky 321/1–41, 321/100–115
  • Další zajištění: zástavní právo k nemovitostem, zástavní právo k obchodnímu podílu, osobní ručení
  • Rozměr: 12 755 m2 pozemek, 1 364 m2 nemovitost
Detail projektu

Záměrem projektu je rekonstrukce bývalého hotelu na apartmánový dům, jeho dispoziční úpravy a přizpůsobení novému provozu. Objekt se nachází v obci Nedvědice, asi 15 km severozápadně od města Tišnov.

Je umístěn v klidném a nerušeném prostředí, což je pro daný typ nemovitosti velmi výhodné. Objekt je rozdělen na komerční část (komerční prostory, rehabilitace, bazén, restaurace. kuchyně apod.) a na ubytovací část. Rekonstrukce objektu se bude primárně týkat obytné části, kde budou stávající pokoje přebudovány na apartmány. Dojde také k částečné rekonstrukci nebytových prostor (údržba, dispoziční změny).

Po rekonstrukci bude k dispozici 40 apartmánů s vlastním sociálním zázemím a kuchyňským koutem s dispozičním řešením 11× 1 + kk, 25× 2 + kk, 2× 3 + kk a 2× 4 + kk, dále bytová jednotka o dispozici 2 + kk a 16× nebytová jednotka (komerční prostory – sklady, provozovny, garáže). Výhodou je relativně velké pozemkové zázemí, které je využitelné jak pro letní akce, tak i pro rodiny s dětmi.

Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 36 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Proč projektu věří náš obchodní ředitel?

„Jsme rádi, že se můžeme podílet na přestavbě hotelu v Nedvědicích a pomoct tak podpořit turismus v okolí Tišnova. Partner má s rekonstrukcemi podobných rekreačních nemovitostí zkušenosti a již do projektu z vlastních zdrojů investoval 30 milionů korun.“ (Radek Jansa, obchodní ředitel Investownu)

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma