Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Rezidence Ostrava Tower

Cílem projektu je rekonstrukce a nástavba bytového domu v centru Ostravy. Objekt byl historicky využíván jako polyfunkční budova včetně kancelářských prostor.

Výnos
9
% p.a.
Celková hodnota
8,8
mil. Kč
Splatnost
21
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
14,6
mil. Kč
LTV
60
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Ostatní

O projektu

Shrnutí

Cílem projektu je rekonstrukce a nástavba bytového domu v centru Ostravy. Objekt byl historicky využíván jako polyfunkční budova včetně kancelářských prostor. V současné době je záměrem financovat kompletní rekonstrukci včetně konverze kancelářských prostor na bytové jednotky a realizace výstavby dvou dalších bytů v půdních prostorách.

 • Adresa nemovitosti: Ostrava, ul. 28. října, 1753/80
 • Lokalita: Ostrava, kraj Moravskoslezský
 • Partner: Silverline Ventures s.r.o.
 • Mateřská společnost: Silverline Fund SICAV a.s.
 • Financování: Z příjmů z prodeje dokončeného developerského projektu
 • LTV: 60 %
 • Zajištění: Úvěr ve výši 8 800 000 (z celkových 48 000 000) je zajištěn nemovitostí (bytový dům v Ostravě v ulici 28. října, č.p. 1753/80) v hodnotě 14 670 000 Kč
 • Další zajištění: zástava obchodního podílu Silverline Ventures s.r.o., osobní ručení
 • Rozměr: 1159,25
 • Link na referenční projekty skupiny: Link na web projektu: https://silverlinere.com/cs/nase-projekty/
Detail projektu

Společnost Silverline Ventures s.r.o. vlastní činžovní dům v Ostravě v ulici 28. října č. 1753/80 – projekt Rezidence Ostrava Tower. Tento objekt byl historicky využíván jako polyfunkční budova včetně kancelářských prostor. V současné době je záměrem partnera financovat kompletní rekonstrukci tohoto objektu včetně konverze kancelářských prostor na bytové jednotky a realizace výstavby dvou dalších bytů v půdních prostorách. K akvizici původního objektu společností došlo v roce 2020. Od té chvíle probíhala příprava rekonstrukce. Celkově v projektu vznikne 18 bytových jednotek, 2 komerční prostory, 3 garáže a 12 sklepních kójí. Architektonický návrh, plán rekonstrukce a kompletní projektová dokumentace byly zpracovány společností Mika Svoboda Architekti. Na tento projekt již bylo vydáno stavební povolení. Zároveň byl vytendrován generální dodavatel stavby. Po rekonstrukci a kolaudaci objektu je v plánu vytvořit SVJ a rozprodat jednotlivé jednotky


Financování projektu

Po dokončení realizace a kolaudaci projektu dojde k rozprodeji bytových jednotek a nebytových prostor. Prodejní proces bude zahájen už během výstavby tak, aby splnil dobu 21 měsíců splacení jistiny úvěru, která bude uhrazena právě z prodeje.


Proč jsme projekt vybrali?
 • Tým Investown doporučuje.
 • Partner nemovitost již vlastní a má za sebou přípravnou část, tedy plány rekonstrukce, stavební povolení a hlavně domluvené potřebné dodavatele. Garantuje plné nasazení týmu profesionálů se 7 lety zkušeností v oblasti investic do nemovitostí.

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma