Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Rezidence Ostrava Tower 2. tranše

Druhá tranše tohoto projektu v Ostravě, kterou vám aktuálně přinášíme, má za cíl dokončit bourací práce a hrubé stavební úpravy objektu vč. příček, dokončení výtahové šachty, vyzdění rizalitu a úpravy schodiště do 6NP.

Výnos
9
% p.a.
Celková hodnota
3
mil. Kč
Splatnost
16
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
18,5
mil. Kč
LTV
63,9
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Rekonstrukce

O projektu

Současně dokončení všech stoupacích a připojovacích rozvodů (elektro, VZT, ZTI, ÚT) a nakonec dokončení úpravy krovu a výměna střechy. Partner již do projektu investoval 8 mil. korun.

Cílem projektu je rekonstrukce a nástavba bytového domu v centru Ostravy. Objekt byl historicky využíván jako polyfunkční budova včetně kancelářských prostor. V současné době je záměrem financovat kompletní rekonstrukci včetně konverze kancelářských prostor na bytové jednotky a realizace výstavby dvou dalších bytů v půdních prostorách.

  • Adresa nemovitosti: Ostrava, ul. 28. října, 1753/80
  • Lokalita: Ostrava, kraj Moravskoslezský
  • Partner: Silverline Ventures s.r.o.
  • Mateřská společnost: Silverline Fund SICAV a.s.
  • Financování: z prodeje nemovitosti
  • LTV: 63,9 %
  • Zajištění: částka úvěru 3 000 000 Kč tvoří druhou tranši a je zajištěna nemovitostí v hodnotě 18 470 000 Kč (LTV 63,9 %); budova čp. 1753 na parcele p. č. 282/2, k. ú. Moravská Ostrava, obec Ostrava, kraj Moravskoslezský, LV 13011
  • Další zajištění: zástavní právo na nemovitost, která je předmětem Projektu, zástavní právo na 100% obchodní podíl Vlastníka Projektu, osobní ručení jednatelů
  • Rozměr: 1159,25 m² podlahová plocha, 269 m² pozemek
  • Link na referenční projekty skupiny: Link na web projektu: https://silverlinere.com/cs/nase-projekty/

Detail projektu

Společnost Silverline Ventures s.r.o. vlastní činžovní dům v Ostravě v ulici 28. října č. 1753/80 – projekt Rezidence Ostrava Tower. Tento objekt byl historicky využíván jako polyfunkční budova včetně kancelářských prostor. V současné době je záměrem partnera financovat kompletní rekonstrukci tohoto objektu včetně konverze kancelářských prostor na bytové jednotky a realizace výstavby dvou dalších bytů v půdních prostorách.

K akvizici původního objektu společností došlo v roce 2020. Od té chvíle probíhala příprava rekonstrukce. Celkově v projektu vznikne 18 bytových jednotek, 2 komerční prostory, 3 garáže a 12 sklepních kójí. Architektonický návrh, plán rekonstrukce a kompletní projektová dokumentace byly zpracovány společností Mika Svoboda Architekti. Na tento projekt již bylo vydáno stavební povolení. Po rekonstrukci a kolaudaci objektu je v plánu vytvořit SVJ a rozprodat jednotlivé jednotky

Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 16 měsíců na splacení jistiny projektu.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Proč projektu věří náš CEO?

„Silverline Real Estate fond se zaměřuje na development rezidenčních nemovitostí v ČR i zahraničí. Nyní společně realizujeme druhou tranši, která bude sloužit k dokončení hrubé stavby ostravské nemovitosti.“ (Alan Pock, CEO Investownu)

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma