Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Rezidence Prokopské údolí – 1. tranše

Cílem projektu je výstavba dvou rodinných domů v Praze-Stodůlkách.

Výnos
9,5
% p.a.
Celková hodnota
17,25
mil. Kč
Splatnost
15
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
23
mil. Kč
LTV
75
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Výstavba

O projektu

Partner vybrané finance využije částečně na refinancování zbývajícího bankovního úvěru na koupi pozemku a částečně na pokračování stavby, která již začala.

Celková částka, kterou partner požadoval, je rozdělena do tří tranší. Tato je první z nich.

  • Adresa nemovitosti: Velichovská 1725/1, Praha-Stodůlky
  • Lokalita: Hlavní město Praha
  • Partner: Velichovská 1725/1 s. r. o.
  • Financování: z prodeje nemovitostí zajišťujících úvěr nebo refinancováním
  • LTV: 75 %
  • Zajištění: úvěr ve výši 17 250 000 Kč je zajištěn nemovitostí (pozemkem) v hodnotě 23 000 000 Kč; konkrétně se jedná o pozemek v Praze, k. ú. Stodůlky, parc. č. 2572, 2573 a 2574, LV 1450
  • Další zajištění: zástavní právo k nemovitostem, zástavní právo k obchodnímu podílu Velichovská 1725/1 s. r. o., osobní ručení
  • Rozměr: 398,64 m2 podlahová plocha, 1 046 m2 pozemek
  • Odkaz na web projektu: www.rezidenceprokopskeudoli.cz
Detail projektu

Záměrem partnera je postavit dva rodinné domy, každý o dvou bytových jednotkách. Všechny bytové jednotky mají dispozici 4 + kk, vlastní garáž, otevřené parkovací stání, vlastní zahrádku a velkou střešní terasu.

Partner už získal stavební povolení a aktuálně zakládá oba objekty, jak můžete vidět na fotografiích v galerii projektu. Dostavba se plánuje na 4Q 2023.

Pro svůj projekt partner vybral skvělou lokalitu – pražskou čtvrť Malá Ohrada, známou hlavně pro své lesoparky a snadnou dostupnost centra Prahy.

Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 15 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Proč projektu věří náš obchodní ředitel?

„Tento menší developerský projekt mě zaujal jednak tím, že je umístěný v nádherném prostředí v atraktivní části Prahy, a jednak svým technickým zpracováním.“ (Radek Jansa, obchodní ředitel Investownu)

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma