Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Rezidence Prokopské údolí – 4. tranše

Záměrem partnera je postavit dva rodinné domy, každý o dvou bytových jednotkách.

Výnos
9,5
% p.a.
Celková hodnota
6,16
mil. Kč
Splatnost
7
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
44,72
mil. Kč
LTV
75
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Výstavba

O projektu

Aktuální stav od poslední tranše: Od vybrání předchozí tranše se práce na domech posunuly převážně v exteriéru, s přihlédnutím na nadcházející roční období. Od naší poslední prohlídky stavby tak došlo k dokončení fasády, střechy, terasy a přípravy na zastínění. V interiéru jsou pak provedeny veškeré rozvody ZTI, vzduchotechniky, elektra, konstrukce pro sádrokartony, podlahová izolace a srovnání povrchu samonivelační stěrkou. Foto aktuální prostavěnosti naleznete v galerii.

Záměrem partnera je postavit dva rodinné domy, každý o dvou bytových jednotkách. Všechny bytové jednotky mají dispozici 4 + kk, vlastní garáž, otevřené parkovací stání, vlastní zahrádku a velkou střešní terasu.

Partner už získal stavební povolení a prostavěl finance z první, druhé i třetí tranše. Dostavba se plánuje na 4Q 2023. Pro svůj projekt partner vybral skvělou lokalitu – pražskou čtvrť Malá Ohrada, známou hlavně pro své lesoparky a snadnou dostupnost do centra Prahy. Další informace o projektu naleznete na webu partnera https://www.rezidenceprokopskeudoli.cz/

  • Adresa nemovitosti: Velichovská 1725/1, Praha-Stodůlky
  • Lokalita: Hlavní město Praha
  • Partner: Velichovská 1725/1 s. r. o.
  • Financování: z prodeje nemovitostí zajišťujících úvěr nebo refinancováním
  • LTV: 75 %
  • Zajištění: Částka úvěru 6 165 000 Kč tvoří čtvrtou tranši úvěru ve výši 35 000 000 Kč, který je zajištěn nemovitostí v hodnotě 44 720 000 Kč (LTV 75 %); Praha, k. ú. Stodůlky, parc. č. 2572, 2573, 2574, LV 1450
  • Další zajištění: Zástavní právo k obchodnímu podílu – Velichovská 1725/1 s. r. o., osobní ručení – JUDr. PETR DOČEKAL, dat. nar. 29. září 1983, DUŠAN SINETAR, dat. nar. 7. dubna 1981, směnka – JUDr. PETR DOČEKAL, dat. nar. 29. září 1983, DUŠAN SINETAR, dat. nar. 7. dubna 1981
Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 7 měsíců (do 14. 5. 2024) na splacení jistiny projektu.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma