Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Rezidence Rychnovská III – 6. etapa

Cílem partnera je využít finanční prostředky na částečné refinancování stávajícího úvěru k získání časové rezervy pro prodej již dokončených jednotek.

Výnos
8,5
% p.a.
Celková hodnota
1,58
mil. Kč
Splatnost
18
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
36,25
mil. Kč
LTV
63,3
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Refinancování

O projektu

Dále by prostředky rád využil na přípravu svých dalších plánovaných projektů, jako jsou například Rezidence Na Ladech v Šestajovicích nebo Děčín Business Park. Partner aktuálně jednotky aktivně prodává mimo jiné také na svých webových stránkách.

Bytový komplex se nachází nedaleko Jizerských hor s řadou zajímavých míst jako je ski areál Bedřichov, hora Ještěd nebo přírodní park Maloskalsko. Ve městě je zastoupena plná občanská vybavenost přes školy, obchodní centra, sportovní zařízení až po zdravotnická zařízení či MHD.

V bytovém komplexu o celkové započitatelné podlahové ploše 477 m² se nachází pět jednotek – jedna v přízemí, jedná v podkroví s balkonem a tři mezonetové (1× 4 + kk a 2× 3 + kk). Všechny jednotky jsou v nadstandardním provedení a s jedním venkovním stáním. Čtyři jednotky zároveň disponují předzahrádkou. Rezidence Rychnovská představuje prostorné a pohodlné bydlení ideální pro rodiny s dětmi. Při výstavbě byl kladen velký důraz na funkčnost, vzhled, kvalitu a výběr materiálů. Je to vhodné řešení pro ty, kteří se nechtějí starat o velký rodinný dům, ale zároveň nechtějí žít v malém bytě na sídlišti.

Způsoby zajištění

Úvěr v celkové výši 22 946 250 Kč je zajištěn nemovitostí v hodnotě 36 250 000 Kč (LTV 63,3 %). V této etapě vybíráme 1 583 250 Kč

Zajištění:

  1. Zástavní právo na nemovitosti: jednotky č. 4526/1 až 4526/5 vymezené v parc. č. st. 76, pozemky parc. č. 839/7 a 860/1. Zapsáno na LV 1232 (jednotky) a 350 (pozemky) v k. ú. Kokonín, obec a okres Jablonec nad Nisou
  2. Zástavní právo k obchodnímu podílu: Rezidence Rychnovská s.r.o., IČ: 14003741
  3. Zástavní právo k akciím Blue Star Capital, a.s., IČ: 01893246
  4. Osobní ručení: MICHAL HÁJEK, dat. nar. 7. srpna 1980
  5. Ručení: Blue Star Capital, a.s., IČ: 01893246
  6. Notářský zápis s doložkou přímé vykonatelnosti.
Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 18 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Partner bude projekt financovat z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Informace ohledně rizikového skóre projektu najdete v Tabulce risk scoringu.

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma