Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Rezidence Tři Dvory – 5. etapa

Projekt realizuje skupina DRFG – významný český developer s realizací desítek velkých projektů pro české i nadnárodní společnosti (Tesco, Decathlon, Billa).

Výnos
10,1
% p.a.
Celková hodnota
5,72
mil. Kč
Splatnost
18
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
99
mil. Kč
LTV
75
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Ostatní

O projektu

Skupina zrealizovala a aktuálně realizuje projekty v Česku i v Evropě v celkové hodnotě 17 miliard korun. Cílem projektu Rezidence Tři Dvory je realizace architektonicky zajímavé rezidence v Újezdě u Brna, která má podpořit rozvoj brněnského okolí a obohatit jeho občanskou vybavenost. Projekt bude obsahovat 159 bytů a 307 parkovacích stání na celkové ploše pozemků 23 257 m².

  • Adresa nemovitosti: Újezd u Brna
  • Lokalita: Brno, kraj Jihomoravský
  • Partner: DRFG Real Estate Project Ióta s.r.o.
  • Financování: z prodeje nemovitostí zajišťujících úvěr nebo refinancováním
  • LTV: 75 %
  • Zajištění: úvěr v celkové výši 74 250 000 Kč je zajištěn nemovitostmi v hodnotě 99 000 000 Kč (LTV 75 %). Pozemek parc. č.: 1805/3, 5; 1810/1; 1811/4, 5, 7, 8; 2504/1, 5, 6, 7, 8, 19, 20. V páté etapě vybíráme 5 720 000 Kč.
  • Další zajištění: zástavní právo k obchodnímu podílu – Rezidence Tři Dvory s.r.o., osobní ručení – DRFG Real Estate s.r.o. (IČO: 03768775), notářský zápis
  • Rozměr: 23 257 m² pozemek
  • Odkaz na referenční projekty partnera: https://www.drfg.cz/realizovane-investice/
  • Odkaz na web partnera: https://www.drfg.cz

Detail projektu

Rezidence Tři Dvory je zamýšlena jako moderní, architektonicky elegantně zpracované a pohodlné bydlení pro rodiny, které se chtějí vyhnout ruchu města. Projekt má za cíl podpořit vznik kvalitního a moderního bydlení a zároveň podpořit občanskou vybavenost obce a obohatit ji o moderní mateřskou školku. Součástí rezidence je i zeleň pro zvýšení kvality života a park pro procházky nebo odpočinek.

Újezd u Brna je malebné město a vinařská obec ve 30minutové vzdálenosti od města Brna, v jejímž okolí se nachází přírodní rezervace, řeky, rybníky a lesy. Nedaleko města také vyvěrá horký minerální pramen, nachází se tam dětské hřiště a venkovní posilovna.

Partner do projektu vložil z vlastních prostředků 850 580 060 Kč. Dokončení stavby a kolaudace je plánována na polovinu roku 2026.

Partner už v minulosti úspěšně realizoval podobné projekty:

https://rezidencespojovaci.cz/

https://www.green-kh.cz


Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 18 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Proč projektu věří náš CEO?

„Skupina DRFG je top developerem na českém realitním trhu, má za sebou už desítky prémiových projektů pro nadnárodní firmy a spolupracuje s prestižními architekty. Rezidence Tři Dvory je největší a nejprestižnější projekt, který kdy na Investownu byl, a investovat do něj je skvělá příležitost pro stabilní a smysluplný zisk.“ (Alan Pock, CEO a zakladatel Investownu)

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma