Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Rodinné domy Opatovec – 1. tranše (E9)

Projekt Rodinné domy Opatovec je developerský projekt, ve kterém paní Minářová hodlá postavit 8 rodinných domů ve vysokém standardu.

Výnos
10
% p.a.
Celková hodnota
1,21
mil. Kč
Splatnost
36
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
25,3
mil. Kč
LTV
70
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Výstavba

O projektu

První 2 rodinné domy jsou již těstě před dokončením. V Opatovci u Svitav právě vzniká 8 úsporných dřevostaveb venkovského charakteru. Na výběr jsou dispozice 4 + kk a 5 + kk s užitnou plochou 130 m² a 151 m². Každý dům je vybaven fotovoltaikou, bojlerem s tepelným čerpadlem, krbovou vložkou a elektrickým podlahovým topením pro maximální komfort a úspory. Rodiny jistě ocení prostornou garáž a velkou zahradu s retenční nádrží, kde si mohou užít mnoho pohody. Mezi další výhody patří venkovní žaluzie a splachování dešťovou vodou. Blízké Svitavy nabízí veškerou občanskou vybavenost. Zahájení výstavby: září 2023, k nastěhování má dojít již v září 2024.

  • Lokalita: Opatovec
  • Partner: Rodinné domy Opatovec s.r.o.
  • Financování: z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr nebo refinancováním z bankovního úvěru
  • LTV: 70 %
  • Zajištění: Úvěr v celkové výši první tranše 17 710 000 Kč je zajištěn nemovitostí v hodnotě 25 300 000 Kč (LTV 70 %). V této etapě první tranše vybíráme 1 218 000 Kč.
Další zajištění:

1. Zástavní právo na nemovitosti: Pozemky parc. č. 885/20, 885/24, 885/25, 885/26, 885/27, 885/28, 885/29, 885/30 a 885/31 zapsané na LV 417, k. ú. Opatovec.

2. Zástavní právo k obchodnímu podílu: 100 % obchodního podílu Rodinné domy Opatovec s.r.o., IČO 14219646

3. Osobní ručení: EVA MINÁŘOVÁ, MBA, dat. nar. 19. května 1976

4. Ručení: Development Minářová s.r.o., IČO 05281865

5. Notářský zápis

Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 36 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Informace ohledně rizikového score projektu najdete v Tabulce risk scoringu.

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma