Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Rodinný penzion Český kras - 2. tranše

Projekt je rozdělený na dvě tranše, které budou sloužit k refinancování stávajícího úvěru a finálnímu dovybavení kompletně zrekonstruovaného penzionu v Českém krasu.

Výnos
10
% p.a.
Celková hodnota
1,8
mil. Kč
Splatnost
15
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
23
mil. Kč
LTV
39,1
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Bezúčelový úvěr

O projektu

Nemovitost se nachází v prémiové lokalitě a je vhodná jako investiční jednotka nebo pro rekreaci. Letecký pohled na penzion a okolí obce můžete vidět zde na videu.

  • Adresa nemovitosti: Vinařice 5, Český kras
  • Lokalita: Středočeský kraj, okres Beroun
  • Partner: I&P Realis s.r.o.
  • Financování: z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr nebo refinancováním
  • LTV: 39,1 %
  • Zajištění: částka úvěru 2. tranše ve výši 1 800 000 Kč je zajištěna nemovitostí v současné hodnotě 23 000 000 Kč společně s první tranší ve výši 7 200 000 Kč; pozemek p. č. st. 15/1 k. ú. Vinařice u Suchomast, obec Vinařice, okres Beroun, LV 78.
  • Další zajištění:Zástavní právo na nemovitost – pozemek p. č. st. 15/1, součástí je stavba Vinařice č. p. 5, k. ú. Vinařice u Suchomast, obec Vinařice, okres Beroun, LV 78. Osobní ručení – Ivan Proklov, nar. 5. 9. 1985, + manželka dává souhlas, notářský zápis.
Detail projektu

Cílem partnera je refinancování stávajícího úvěru a následné dokončení penzionu v krásné přírodě Českého krasu s velkým komerčním a turistickým potenciálem. Prostorný penzion disponuje 40 lůžky, jednotky o velikosti 13 až 45 m2 jsou po celkové rekonstrukci.

Penzion se nachází v klidné lokalitě nedaleko Prahy, se skvělou dostupností ke zdejším památkám, jako jsou Karlštejn, Koněpruské jeskyně nebo lom Amerika. Po dokončení plánuje partner nabídnout projekt k prodeji. Úvěr bude financován z prodeje zajišťující nemovitosti nebo refinancováním z bankovního úvěru.

Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 15 měsíců na splacení jistiny projektu.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Proč projektu věří náš obchodní ředitel?

„Pan Proklov s námi již realizoval dva úspěšné projekty a jsme rádi, že můžeme spolupracovat i v rámci tohoto rodinného penzionu ve velmi atraktivní lokalitě.“ (Radek Jansa, obchodní ředitel Investownu)

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma