Zpět
Bankovní úroveň zajištění

The Platinum Studio – 3+kk

Projekt realizuje developer s mnohaletými zkušenostmi na realitním trhu.

Výnos
10
% p.a.
Celková hodnota
5,13
mil. Kč
Splatnost
18
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
6,75
mil. Kč
LTV
76,1
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Bezúčelový úvěr

O projektu

Cílem projektu je refinancování stávajícího úvěru a následným prodejem bytu z již hotového realitního projektu. Projekt The Platinum Studio je zajištěn bytem z bytových domů nového realitního projektu v Jesenici (konkrétně se jedná o dům v ulici Cedrová 1322). Samotný byt je ve velmi dobrém stavu a bude sloužit jako hezké bydlení pro rodinu či jednotlivce jen 15 minut od Prahy.

  • Adresa nemovitosti: Cedrová 1322, 252 42 Jesenice
  • Lokalita: Jesenice, Středočeský kraj
  • Partner: 7000 s.r.o.
  • Financování: z prodeje nemovitosti zajišťujících úvěr
  • LTV: 76,07 %
  • Zajištění: úvěr ve výši 5 134 391 Kč je zajištěn nemovitostí v hodnotě 6 750 000 Kč (LTV 76,07 %); konkrétně se jedná o byt 1322/316 k. ú. Jesenice u Prahy, p. č. st. 1368, obec Jesenice LV 4014.
  • Další zajištění: byt 1322/316 vymezen v pozemku p. č. st. 1368, k.ú. Jesenice u Prahy, p. č. st. 1368, obec Jesenice, LV 4014, dispozice 3+kk, 82 m2, hodnota nemovitosti 6 750 000 Kč Kč, při LTV 76,07 % je výše poskytnutého úvěru 5 134 391 Kč, Zástavní právo k obchodnímu podílu 7000 s.r.o., Zástavní právo k obchodnímu podílu Yesenice City s.r.o., Osobní ručení - Ing. ELEN AHARONJAN, dat. nar. 3. října 1982, GAGIK AHARONYAN, dat. nar. 24. prosince 1957 Notářský zápis
  • Rozměr: 82 m2 podlahová plocha nemovitosti
Detail projektu

Podstatou tohoto projektu je poskytnutí úvěru za účelem refinancování stávajícího úvěru. Úvěr bude splacen z prodeje bytu. Tento úvěr je zajištěn bytem na adrese Cedrová 1322, 252 42 Jesenice.

Byt je o dispozici 3 + kk s podlahovou plochou 82 m2.

Budova, ve které se byt nachází, je napojená na kompletní infrastrukturu. Pro uživatele bytů to mimo jiné znamená rychlý internet, dobře fungující svoz odpadu a komfortní centrální plynové vytápění. Domy jsou navíc energeticky úsporné (splňují podmínky kategorie B), takže náklady na vytápění nejsou nijak vysoké.

Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 18 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Proč projektu věří náš obchodní ředitel?

„Projekt The Platinum Studio je další z elegantních, energeticky úsporných bytů v hezké moderní rezidenci. Za jeho realizací stojí velmi zkušený developer a byt má vysoký potenciál k prodeji. Je to rozhodně výhodná investiční příležitost.“ (Radek Jansa, obchodní ředitel Investownu)

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma