Zpět
Bankovní úroveň zajištění

Vestecká 11 II – 1. etapa

Jedná se o další fázi proinvestovaného projektu Vestecká 11. Finanční prostředky z první fáze projektu byly využity k nákupu nemovitosti.

Výnos
10
% p.a.
Celková hodnota
7,14
mil. Kč
Splatnost
24
měsíců
Proinvestováno
Zajištěno hodnotou
20,5
mil. Kč
LTV
82,9
%
Stav
Proinvestováno
Účel
Ostatní

O projektu

Finance vybírané v této fázi projektu budou použity k refinancování původního úvěru a k samotné rekonstrukci a přestavbě objektu. Kvůli komplikacím se získáním stavebního povolení se partnerovi KARO Holding s.r.o. proces výstavby prodloužil více, než původně předpokládal. Kvůli tomu nezapočal stavbu v původním termínu, ale se značným zpožděním. Partner má hotovou studii projektu, a proto nás požádal o refinancování původního úvěru, který chce prodloužit o dva roky. Aby byly finance Investown investorů v bezpečí, poskytl nám pan Machník nad rámec původních zástav ještě další dodatečnou zástavu, bytovou jednotku na adrese Čimická č. p. 1003/7, č. 1003/29, k. ú. Kobylisy, Praha, číslo LV: 9199, v hodnotě 6 000 000 Kč.

V první fázi projektu došlo ke koupi objektu na adrese Vestecká 11, Vestec, okr. Praha-západ s pozemkem 296 m² pár kilometrů od hranice Prahy a k vyřízení veškeré dokumentace potřebné k získání stavebního povolení. Z předmětného domu plánuje partner nyní vytvořit 4 až 6 samostatných bytových jednotek o celkové výměře zhruba 400–500 m², přičemž nemovitost nabízí k využití ještě dva prostorné sklepní prostory s možností zpřístupnění z ulice. Parkování plánuje partner vytvořit před domem s vjezdem přímo ze silnice. Po úspěšném dokončení plánuje partner odkoupit další, a to sousední nemovitosti, a navázat tak do budoucna na tento pilotní projekt dalšími několika desítkami bytových jednotek.

  • Lokalita: Vestec u Prahy
  • Partner: KARO Holding s.r.o.
  • Financování: z prodeje nemovitosti zajišťující úvěr nebo refinancováním z bankovního úvěru
  • LTV: 82,9 %
  • Zajištění: Úvěr v celkové výši 17 000 000 Kč je zajištěn nemovitostí v hodnotě 20 500 000 Kč (LTV 82,9 %). V této etapě vybíráme 7 140 000 Kč.
  • Další zajištění:

Zástavní právo na nemovitost – 1. rodinný dům č. p.11, p. č. St. 21/1, 1049, k. ú. Vestec u Prahy, LV 282, 2. bytová jednotka Čimická č. p. 1003/7, č. 1003/29, k. ú. Kobylisy, Praha, LV 9199, zástavní právo k obchodnímu podílu – KARO Holding s.r.o., osobní ručení – KAREL JANČÍK, dat. nar. 12. dubna 1974., notářský zápis.

Financování projektu

Po úspěšném profinancování projektu má partner 24 měsíců na splacení jistiny úvěru.

Informace o tom, jaké má partner možnosti předčasného splacení úvěru, jsou uvedeny v části D, odrážce d) listu klíčových informací pro investory (KIIS).

Proč projektu věří náš CEO?

Ke zdržení výstavby původního projektu došlo kvůli administrativním průtahům při žádosti o stavební povolení. Vzhledem k předchozí bezproblémové spolupráci s panem Machníkem jsme se snažili najít společnou cestu k vyřešení refinancování úvěru a prodloužení jeho splatnosti, aby mohlo dojít k samotné přestavbě objektu. Pan Machník se k situaci postavil čelem, a aby mohl být projekt dokončen a finance našich investorů v bezpečí, poskytl nám dodatečnou zástavu ve formě bytové jednotky v Praze-Kobylisích.

Časté dotazy

Kdy dostanu vyplacený zisk?

První zisk dostanete vyplacený po měsíci od odeslání vybrané částky partnerovi daného projektu a následně každý další měsíc po délku investice, a to vždy ve stejný den.

Je úrok fixní?

Ano, úroková sazba je fixní, tedy neměnná. Věříme, že stabilita portfolia přinese investorům větší jistoty.

Je investice zajištěná nemovitostí?

Ano, investice je zajištěná nemovitostí, na kterou se váže zástavní právo. Kdyby nastal jakýkoli problém, využije se zástavy na nemovitost, nemovitost se prodá a naši investoři budou vyplaceni.

Jaká jsou možná rizika?

Může se stát, že partner přestane splácet svůj úvěr. V tento okamžik zahajujeme vymáhání a požadujeme uhrazení veškerých pohledávek. V nejhorším možném případě se může stát, že se nemovitost, na kterou je dané zástavní právo, prodá a my vyplatíme své investory poměrnou částí na základě toho, kolik investovali.

Co se stane po investici?

Vaše investice přispívá k dosažení požadované částky. V okamžiku, kdy je částka vybrána a uběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky. Pokud by nebyla vybrána požadovaná částka, vracíme celý obnos vaší investice zpátky do Investown peněženky.

Co se děje s vybranou částkou?

Jakmile se vybere celá požadovaná částka a doběhne lhůta na rozmyšlenou, podepisujeme zástavní smlouvy a částku odesíláme partnerovi, který následně projekt realizuje a měsíčně splácí úroky.

Co když budu chtít investici ukončit před uplynutím její celé délky?

V případě, že budete potřebovat investice ukončit předčasně, můžete ji nabídnout dalším uživatelům na Tržišti. Jakýkoliv ověřený uživatel ji od vás může koupit.

Co se stane po uplynutí délky investice?

Po uplynutí délky investice se vám vrátí všechny investované peníze do Investown peněženky, odkud si je buď můžete vybrat na svůj bankovní účet, nebo je znovu investovat do nového projektu.

Přílohy
KIIS
Získat aplikaci zdarma