Cesta k vašim finančním cílům začíná zde

Scan the QR code with your phone’s camera to download the app. Signing up is simple, you’ll be ready to go in less than 5 minutes.

Pro stažení aplikace Investown otevřete fotoaparát telefonu a naskenujte QR kód. Registrace je jednoduchá a zabere vám jen pár minut. Pak už se můžete pustit do výběru nemovitosti.

Dostupné na

Investiční platforma Investown získává náskok, standardní zisky se vyšplhají nad 8 %

Jak funguje hromadné financování na Investownu 

Hithit, Donio, Investown. Přední hráče trhu spojuje model financování, při kterém vyšší počet jedinců (investorů) přispívá menším finančním obnosem k dosažení určité částky. Zmíněný menší objem přitom nemusí být jen v jednotkách stovek či tisíc, ale i statisíců. Hromadné financování tak v případě Investownu zpřístupňuje realizaci realitních projektů a rekonstrukcí firmám a lidem, kteří by tradiční cestou na financování své zajímavé vize nedosáhli

Výhody skupinového financování pro investora 

Nejzajímavějším benefitem pro investora je bezesporu odměna, kterou je v případě Investownu investice do nemovitosti a z ní plynoucí zisk na měsíční bázi. Nezanedbatelné není ani to, že do pár dní víte, zda je o projekt zájem, a v případě neprofinancování dostatečným počtem dalších investorů dostanete peníze zpátky do Investown peněženky, odkud je můžete investovat do dalších atraktivních projektů – neriskujete tak to, že vámi investované částky dlouho leží na místě, které se nakonec ukáže jako neziskové. 

Investown nově zpřístupňuje daleko širší paletu nemovitostí 

  • Investoři mohou nově vybírat z příležitostí od široké škály architektů, developerů, drobných podnikatelů a firem. Přibudou též komerční objekty. 
  • Zisky startují už na 8 %. Novým standardem bude osmi a více procentní roční zhodnocení investic a větší výběr příležitostí díky rozmanité škále zadavatelů. 
  • Marketplace investic mezi uživateli. Bude-li investor chtít investici prodat, bude mít nově možnost nabídnout ji desetitisícům uživatelů najednou. V případě cenného podílu, o který je zájem, tak lze na takové transakci vydělat.
  • Každý měsíc fixní příjem. Zisky se už nebudou vyplácet jen na konci měsíce. Nově se zisky z každé příležitosti budou vyplácet vždy po měsíci od chvíle, kdy se nemovitost plně profinancuje.
  • Převod starších nemovitostí bez poplatku. A co se staršími investicemi s nižším zhodnocením okolo 4 %? Investown připravil způsob, jak umožnit investorům postupně přesunout investované finance do výnosnějších projektů a bez poplatků. Jak to bude probíhat? Investown bude postupně ukončovat jednotlivé investice. Současní investoři tak nemusí své investice za poplatek prodávat. Po každém ukončením investice bude Investown tým všechny, kteří v ní mají zainvestováno, informovat o tom, že se jim uvolnily peníze do peněženky a mohou je vložit do nových příležitostí s až dvojnásobným zhodnocením.

Investown tak získává nesmazatelný náskok

Na rozdíl od dalších investičních platforem tak Investown přesahuje model participací na úvěrech nebo nájmech. Společně s Investownem můžete vydělávat a měnit standard bydlení v Česku. V zájmu udržitelnosti se platforma zaměří i na rekonstrukce a renovace.

Financování realitních projektů je přitom nadále jednoduché. Zadavatel zažádá o úvěr, který Investown pečlivě vyhodnotí. Po kontrole veškeré dokumentace a důkladném prozkoumání je v případě schválení projekt přidán na platformu a otevřen investicím. V případě vybrání cílové částky je pak považován za zrealizovaný a investorům začínají chodit měsíční zisky. 

V krajních případech se může stát, že se v určeném čase daná částka nevybere. Čas investovat se tak může prodloužit a v případě, že ani po prodloužení není o příležitost zájem, přijdou investorům peníze zpět, ať je můžou využít na investici do žádanější příležitosti.

Více z blogu

Nejčastější kladené otázky investorů

Novinky v Investownu vyvolávají více a více otázek, proto jsme se rozhodli ty nejčastější sepsat, ať Vám nic neuteče a máte stále přehled.

Přečíst článek

5 důvodů, proč jsou nemovitosti nejbezpečnější dlouhodobou investicí

Dlouhodobě platí, že nemovitosti jsou dobrým uchovatelem hodnoty investovaných prostředků. Podívejte se, proč se vyplatí pravidelně investovat a to i během krize.

Přečíst článek

Co potřebují investoři do nemovitostí vědět v době krize

Obavy a nejistoty sužují svět. Nikdy není tak zle, abychom nenašli řešení. Přinášíme vám pár tipů a informací, jak se bezstarostně zajistit v době pandemicko-válečné.

Přečíst článek